serpol praca

Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

PIŁKA NOŻNA: W niższych ligach sezon 2019/20 zakończony! Nielba jeszcze niepewna

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej podjęli decyzję o zakończeniu sezonu 2019/20 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach IV ligi i klas niższych.

Zachowane zostały zasady awansów, zrezygnowano natomiast ze spadków.

– Ustalenia przyjęte podczas spotkania w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej mają być przełożone na rozgrywki w całym kraju. Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju – informują piłkarscy działacze.

Uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań. Zakończenie sezonu dotyczy wszystkich rozgrywek ligowych od IV ligi w dół, nie obejmuje natomiast regionalnych rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Wielkopolski ZPN, zgodnie z przyjętymi przez prezesów ZPN-ów ustaleniami, podjął decyzję o zakończeniu wszystkich rozgrywek ligowych (począwszy od IV ligi) we wszystkich kategoriach wiekowych. Zachowane zostały określone regulaminem rozgrywek zasady bezpośrednich awansów i zrezygnowano z przeprowadzenia spadków.

Tym samym Wełna Skoki zakończyła sezon na 10 miejscu V ligi, a Zamek Gołańcz oczko niżej (grupa wielkopolska I). Unia Wapno została sklasyfikowana na 5, a Sokół Damasławek na 7 miejscu klasy okręgowej (grupa wielkopolska VI). Sokół Mieścisko zajął 7 miejsce w A klasie (grupa wielkopolska IX).

Decyzja w sprawie rozgrywek III ligi (gra w niej Nielba Wągrowiec) zostanie podjęta 12 maja. Po 18 rozegranych kolejkach wągrowczanie z 16 zdobytymi punktami zajmują 14 miejsce w tabeli III ligi (grupa II).

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Źródło: wielkopolskizpn.pl

Czytaj także

Łukasz Gierak wraca do Wągrowca i znów zagra w „żółto-czarnych” barwach! [FILM]

Redakcja

To będzie świąteczny turniej żaka [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja

PIŁKA NOŻNA: Nasi policjanci na podium! [FOTO]

Redakcja