Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

ZNĘCALI SIĘ NAD BLISKIMI. Domowi oprawcy trafili już za kratki

Jeden mężczyzna znęcał się nad swoim ojcem. Drugi nad żoną i córkami.

Kilka dni temu informowaliśmy, że inaczej niż w całym kraju, wągrowiecka policja notuje u nas mniej interwencji domowych oraz zgłoszeń o znęcaniu w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Pisaliśmy o tym tutaj: POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie   

Niestety, to zaczyna się już zmieniać i nasilać.

W tym tygodniu wągrowieccy policjanci interweniowali wobec dwóch osób, które krzywdziły swoich bliskich.

– Okoliczności interwencji sprawiły że w obydwu przypadkach, osoby zostały zatrzymane i trafiły za kraty policyjnych cel. Teraz nie mogą zbliżać się do swoich ofiar – wyjaśnia wągrowiecka policja.

Policjanci interweniowali 6 i 7 kwietnia w Wągrowcu. W jednym z przypadków policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który usłyszał zarzut znęcał się nad swoim starszym ojcem. W drugim przypadku wobec mężczyzny, który znęcał się nad swoją byłą żoną i córkami. Zarówno jedna, jak i druga interwencja zakończyła się zatrzymaniem podejrzanych o znęcanie się.

W każdym z tych przypadków forma sprawiania krzywdy nabierała zarówno fizycznego jak i psychicznego wymiaru. Jednak w tego typu sprawach okoliczności zawsze są różne i odmienne.

Prokurator Rejonowy zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, a co najważniejsze obydwóch mężczyzn ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Rodziny objęte procedurą Niebieskiej Karty, są w tym czasie pod baczniejszym nadzorem dzielnicowych, a z pokrzywdzonymi w sprawach o znęcanie, kontakt utrzymują policjanci dochodzeniowi którzy je prowadzą. Każdy niepokojący sygnał będzie sprawdzany, czynności podejmowane niezwłocznie i stanowczo.

Źródło: KPP Wągrowiec

Czytaj także

Z OSTATNIEJ CHWILI: WÓJT DAMASŁAWKA ZAKAŻONY KORONAWIRUSEM

Remigiusz Priebe

PALIŁA SIĘ LOKOMOTYWA. Skład towarowy ZABLOKOWAŁ DROGĘ [ZDJĘCIA]

Krzysztof Czapul

JEST AKCJA: POMÓŻMY GASTRONOMII przetrwać obostrzenia

Remigiusz Priebe