Okno na Wągrowiec

Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Od 1 marca do 7 kwietnia policjanci przeprowadzili 47 interwencji domowych i przyjęli 3 zgłoszenia o znęcaniu.

Z całego kraju spływają informacje o tym, że w związku z epidemią koronawirusa policja oraz straż notują mniej przestępstw i zdarzeń drogowych. Bez wątpienia ma to związek z restrykcjami przebywania na ulicy. W wielu miejscach funkcjonariusze notują jednak więcej interwencji domowych. Zdaniem psychologów, nagła, przymusowa izolacja powoduje wybuchy agresji i wyładowanie złych emocji, często na najbliższych.

Co ciekawe, inaczej jest w naszym powiecie. Jak nas poinformował Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji, u nas tych interwencji jest… mniej niż rok wcześniej.  

– Analizując zgłoszenia za okres od dnia 1 marca do 7 kwietnia br. przeprowadziliśmy na terenie powiatu 47 interwencji domowych, w analogicznym okresie roku poprzedniego były to 84 zgłoszenia.

Co ważne, nasi policjanci odnotowali także mniej przyjęć zawiadomień o przestępstwa z art  207 KK, czyli znęcania się. Od 1 marca do 7 kwietnia tego roku przyjęto 3 takie zawiadomienia. A w analogicznym okresie roku ubiegłego było to 9 zawiadomień, czyli trzy razy więcej.

Czytaj także

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: SAMOCHÓD DACHOWAŁ NA TRASIE WĄGROWIEC-ROGOŹNO! JEDNA OSOBA POSZKODOWANA [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

URZĄD SKARBOWY INFORMUJE: Wsparcie dla firm w ramach Tarczy Finansowej

Redakcja