Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Znamy zimowego mistrza szachów w Wągrowcu

W zawodach, zorganizowanych przez MDK oraz Powiat Wągrowiecki w minioną sobotę, wzięło udział 38 miłośników tej królewskiej gry.

Adrian Pogorzelski z klubu Skoczek Choszczno został najlepszym szachistą w turnieju szachowym, zorganizowanym na zakończenie ferii zimowych w Wągrowcu. Najlepszy wągrowczanin to Jan Przyborowski, który z sześcioma zwycięstwami na koncie zajął drugie miejsce, a miejsce na podium uzupełnił skoczanin Leszek Szymański.

W zmaganiach szachowych prowadzonych w szwajcarskim systemie na dystansie 7 rund, udział wzięło 11 pań, a najlepszą wśród nich okazała się Wiktoria Hejne z Wągrowca. Na wyjątkową uwagę wynik 6-letniego Jana Kujańskiego z Plezuro Skoki, który był najlepszy wśród ośmiu juniorów do 12. roku życia.

Gratulując uczestnikom oraz zwycięzcom turnieju już dzisiaj zapraszamy na kolejne szachowe zawody, które odbędą się już wkrótce, 10 marca. Tym razem w Galerii Miejskiego Domu Kultury toczyć będzie się rywalizacja w ramach finału powiatowego turnieju „Złota wieża”.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja