Okno na Wągrowiec
Gorący temat Odeszli Wiadomości

Zmarł ksiądz pochodzący z Wągrowca. Był kapłanem we Francji

Wczoraj, czyli w czwartek 6 czerwca, po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł ks. Przemysław Wysocki, kapłan pochodzący z Wągrowca, a posługujący we Francji jako proboszcz parafii pw. świętych Piotra i Pawła w Bruaysis.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza odbędzie się 14 czerwca o 10.00 w kościele pw. św. Jakuba w Wągrowcu.

Ks. Przemysław Wysocki urodził się 17 lutego 1971 roku w Wągrowcu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 2015 roku w katedrze w Arras. Mszę św. prymicyjną odprawił 15 czerwca 2015 roku w wągrowieckiej farze. Był proboszczem parafii: pw. św. Pawła w Terneis (2015), pw. Saint Martin, Saint Vaast en Canche Authie (2016),  pw. St. Jean des Monts (2021-2022) oraz pw. świętych Piotra i Pawła w Bruaysis (od 2021).

Modlitewne czuwanie w intencji zmarłego kapłana odbędzie się w parafii, w której duszpasterzował, a także 9 czerwca o 18.00 w kościele St Eloi de Labuissière. Msza św. pogrzebowa na terenie Francji odprawiona zostanie we wtorek 11 czerwca o 10.30 w kościele Notre Dame de l’Assomption w Haillicourt.

Uroczystościom pogrzebowym w Polsce przewodniczyć będzie bp. Radosław Orchowicz. Msza św. pogrzebowa celebrowana będzie 14 czerwca o 10.00 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu (fara).

Źródło: Archidiecezja Gnieźnieńska

Fot. FB Parafia św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu

Czytaj także

Uroczyste obchody z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy PCK [FOTO]

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszła od nas Grażyna Skrzypczak

Redakcja

OSTATNIE POŻEGNANIE: Odeszli od nas Irena Liberska, Mirosław Bońkowski

Redakcja