Okno na Wągrowiec
Jubileusze Kronika Wiadomości

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” pani Czesławy i pana Zdzisława

Państwo Czesława i Zdzisław Krusiowie obchodzą piękny jubileusz 60-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Chodzili razem do jednej szkoły podstawowej. Ponownie natknęli się na siebie, kiedy Pani Czesława uczyła się w szkole średniej, a Pan Zdzisław w szkole zawodowej. Są małżeństwem od 60 lat.

Z okazji diamentowych godów Jubilatów odwiedzili w ich domu w Lechlińskich Hubach: Wojciech Cibail – burmistrz miasta i gminy, Joanna Wolicka-Przywarty – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Skokach, Hubert Matuszak – rzecznik prasowy UMiG oraz autor tych słów, jako przedstawiciel redakcji „Wiadomości Skockich”. Jubilatom towarzyszył syn Krzysztof.

Małżonkowie zawarli ślub cywilny w USC w Skokach, a kościelny w kościele parafialnym w Lechlinie. Są rodzicami sześciorga dzieci: córki i pięciu synów. Rodzina powiększyła się o czternaścioro wnucząt i siedmioro prawnucząt. Dzieci wraz z rodzinami  nie rozpierzchły się za daleko od domu rodzinnego, bo mieszkają w Lechlinie, Ochodzy, Skokach i Obornikach.

Pani Czesława, przyjmując z rąk burmistrza bukiet kwiatów powiedziała:

– Nasze sześćdziesiąt było jak pogoda – świeciło i słońce, pojawiały się chmury, a czasami zapowiadała się burza. Teraz mogę śmiało zaśpiewać mężowi słowa piosenki Krystyny Giżowskiej: „Przeżyłam z Tobą tyle lat”. 

Oprócz kwiatów burmistrz Wojciech Cibail wręczył Jubilatom okolicznościowy upominek. –

Jesteście Państwo przykładem dla młodych ludzi podejmujących decyzję o zawarciu małżeństwa, że można siebie wspierać i budować szczęście rodziny bez względu na okoliczności. Życzę Państwu jeszcze długich lat życia w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu się.

Już po oficjalnych życzeniach była okazja przy kawie i słodkościach porozmawiać o historii rodziny. Pani Czesława Przez wiele lat pracowała w skockiej Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w administracji, przy skupie i w zaopatrzeniu. Ma także w swoim życiorysie pracę Polmozbycie. Już po przejściu na emeryturę pracowała także w firmie budowlanej. Pan Zdzisław pracował w skockiej mleczarni, potem przez wiele lat jako kierowca w szkole podstawowej w Skokach, ma za sobą także pracę w Polmozbycie i budowlance.

Źródło: Miasto i Gmina Skoki/Franciszek Szklennik

Czytaj także

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” Zofii i Stanisława Wochal [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: „Złote Gody” kilkunastu małżeńskich par [FOTO]

Redakcja

ALE JUBILEUSZ! „Diamentowe Gody” Gabrieli i Jerzego Kiszków [FOTO]

Redakcja