Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

„ZŁOTA RĄCZKA” DLA SENIORÓW: Działa już innych gminach. A w Wągrowcu? Ma ruszyć jeszcze w tym roku

To był jeden z punktów programu „Bliżej Ludzi” w kampanii wyborczej.

Zadanie pod tytułem „Złota Rączka dla Seniorów” to konsultacje techniczne i drobne naprawy dla osób w wieku powyżej 60. roku życia. Z sukcesem działa to już na przykład w Katowicach, gdzie, choć dopiero ruszyło, to już wiadomo, że jest sukcesem – cieszy się to ogromnym zainteresowaniem. Pan Krzysztof sam jest 60-latkiem i dobrze seniorów rozumie. Na razie najczęściej dokręca krany, czy poluzowane kontakty, wymienia żarówki, naprawia spłuczki, reguluje drzwi…

Z dobrych pomysłów warto korzystać, więc „złota rączka” właśnie rusza w sąsiednich Obornikach.   

Realizatorem zadania jest tamtejsza spółdzielnia socjalna „Uciec Dysforii”, wyłoniona w konkursie.  Zadanie finansowane jest z środków Gminy Oborniki, a korzystający ponoszą jedynie koszty zakupu materiałów niezbędnych do przeprowadzenia napraw.

A u nas? Przypomnijmy, że taki pomysł pojawił się w programie wyborczym klubu „Bliżej Ludzi”, który wybory jesienią 2018 roku w Wągrowcu wygrał. Zapytaliśmy o to Jakuba Zadrogę, przewodniczącego rady miejskiej.

– Konsekwentnie realizujemy nasz program krok po kroku. Oczywiście także projekt „złota rączka” zostanie w tym roku wprowadzony. Jesteśmy na etapie analizy najdogodniejszego rozwiązania i podjęcia decyzji, kto bezpośrednio (która jednostka, bądź urząd) będą to prowadzić – zapewnia Zadroga.

Czytaj także

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zaprezentował nową stronę. Zdobią ją widoki wągrowieckiej obwodnicy

Remigiusz Priebe

Burmistrz Wągrowca zainicjował kampanię „Nie pozwolę Ci się zamknąć”

Remigiusz Priebe

#PosiłekOdSerca: Restauratorzy chcą pomóc potrzebującym

Remigiusz Priebe

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej