Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

MĘŻCZYŹNIE RĘKĘ WCIĄGNĄŁ SORTOWNIK W CZASIE PRÓBY ROZRUCHOWEJ. Znamy szczegóły poniedziałkowego wypadku w fabryce

Poszkodowany to doświadczony pracownik z 25-letnim stażem.

Do wypadku w jednym z wągrowieckich przedsiębiorstw produkcyjnych, znajdujących się przy ulicy Kcyńskiej, doszło w poniedziałek przed godziną 19. Pisaliśmy o tym w artykule Z OSTATNIEJ CHWILI! WYPADEK W WĄGROWIECKIEJ FABRYCE! PRACOWNIK TRAFIŁ DO SZPITALA!

Dziś znamy już więcej okoliczności tamtego zdarzenia. Wypadek się zdarzył podczas próby rozruchowej sortownika (stanowiącego jedną z części systemu sortowania odpadów), znajdującego się na końcowym etapie produkcji, czyli w trakcie montażu. W czasie trwania próby, ręka montażysty została wciągnięta w części ruchome urządzenia.

Mężczyzna, który uległ wypadkowi to 51-letni doświadczony pracownik firmy z 25-letnim stażem pracy. W wypadku doznał rozległych ran dłoni i przedramienia prawego. Bezpośrednio po zdarzeniu został karetką przewieziony do szpitala, gdzie był operowany.

Policjanci pracujący na miejsc zdarzenia wykonali oględziny stanowiska pracy na hali montażowej oraz przesłuchali świadków, w tym osobę, która bezpośrednio pracowała przy montażu jednego z urządzeń wyprodukowanych przez zakład.

– Wszczęto postępowanie, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy – poinformował nas oficer prasowy wągrowieckiej policji sierż. sztab. Dominik Zieliński

Czytaj także

Po kolizji panie umówiły się przy bankomacie. Ale sprawczyni… zwiała

Krzysztof Czapul

POLICJA OSTRZEGA: Nowa metoda oszustów to… DEZYNFEKCJA PIENIĘDZY!

Krzysztof Czapul

UWAGA! Więcej policjantów patroluje ulice, parki, tereny rekreacyjne. Tam nie powinno być nikogo! [FILM]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej