Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Zatrzymany z brytyjskim prawem jazdy dla.. uczących się jeździć. Kara będzie surowa

Wczoraj w Morakowie policjanci zatrzymali do kontroli fiata ducato. Kierujący nim 29-latek z Pułtuska nie posiadał uprawnień do kierowania.

– Mężczyzna zamiast prawa jazdy, okazał policjantom dokument Provisional Driving License – tymczasowe prawo jazdy dla osób uczących się. Pod pewnymi warunkami dopuszcza on do kierowania po brytyjskich drogach, warunkiem jest tu obecność instruktora jazdy lub innego kierowcy w wieku powyżej 21 lat, posiadającego pełne prawo jazdy przynajmniej od trzech lat – wyjaśnia wągrowiecka policja.

W Wielkiej Brytanii osoby, które nie mają jeszcze prawa jazdy, a chcą nauczyć się jeździć, składają wnioski o prawo jazdy dla uczących się. Takie dokumenty również wydawane są mieszkającym na stałe Polakom. Prawo jazdy dla uczących się pozwala na prowadzenie samochodu, przed zdaniem egzaminu, po wszystkich drogach na terenie Wielkiej Brytanii z wyjątkiem autostrad.

Ten dokument nie dopuszcza do kierowania po drogach w Polsce, dlatego mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie auta bez uprawnień, co zagrożone jest karą grzywny 1,5 tys. zł i zakazem prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Wągrowiec/asp. Dominik Zieliński

Czytaj także

Wągrowieccy policjanci wyróżnieni „Kryształową Gwiazdą” [LISTA]

Redakcja

Matka zamknęła dziecko w…bagażniku auta, bo było niegrzeczne!

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Wągrowcu. Wiemy, jakie ma cele

Redakcja