serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Gorący temat Na luzie Społeczeństwo Styl życia Wiadomości

Zaplanuj majówkę, czyli jedzenie, granie, muzykowanie i nie tylko


zatrudnie
artdent baner

Tegoroczna majówka zacznie się… apetycznie.

1 maja, z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej, na Rynku odbędą się pokazy gotowania i degustacje potraw narodowych naszych partnerów zagranicznych. Wśród gości zobaczymy m.in. Hacena Sahraoui, czyli „Żyletę” z „Przepisu na Życie” oraz Mateusza Krojenkę, półfinalistę VII edycji MasterChef Polska. Impreza pn. „Posmakuj Europy” wzbogacona będzie o występy artystyczne, gry i zabawy dla dzieci, a jej zwieńczeniem będzie koncert.

Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią zaprasza 1 maja na imprezę plenerową „Majówka w skansenie”. Początek imprezy godz. 13.00.

Fani muzyki mogą się wybrać do pobliskiego Żnina, gdzie na Placu Wolności odbędą się koncerty majówkowe z okazji Dni Żnina. O godzinie 20.30 wystąpi gwiazda – Kasia Stankiewicz i Varius Manx. Koncert jest bezpłatny.

2 maja z okazji dnia Święta Flagi o godzinie 12.30 na wągrowieckim Rynku odbędzie się manifestacja patriotyczna.

3 maja w Wągrowcu największym wydarzeniem będzie koncert znanego i lubianego Grzegorza Hyżego (przed nim wystąpi wągrowczanin Jakub Arendt, znany również jako Jacob A).

Wcześniej tego dnia w Wągrowcu w Parku 600-lecia o 9.00 odbędzie się rodzinny MotoPiknik.

A na stadionie miejskim w Gołańczy o godzinie 16.00 rozpoczną się Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP. O godz. 19.30 w amfiteatrze rozpocznie się zaś zabawa taneczna „Gra i śpiewa Bartek z Buszewa”.

4 maja tegoroczną zabawę w ramach Wągrowieckiej Majówki zakończy druga odsłona Turnieju Tańca Break Dance Show&Prove, który wystartuje w Amfiteatrze Miejskim o godz. 13.00 (4 maja).

Tego samego dnia na Targowisku w Skokach o godzinie 15.00 rozpocznie się II Rodzinny Piknik Strażacki. Będzie „bezpiecznie, zdrowo, rozrywkowo i naukowo”.

Przez cały weekend można też korzystać z atrakcji przygotowanych w Alpakolandzie w Klotyldzinie pod Margoninem, w tym wziąć udział w przejażdżce Alpakowozem. Szczegóły tutaj: https://oknonawagrowiec.pl/alpakoland-zaprasza-na-przejazdzki-alpakowozem/

Czytaj także

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja

ZKM: Wiemy jak autobusy będą u nas kursować dziś i jutro

Redakcja

ZKM INFORMUJE: Tak w MAJÓWKĘ kursować będą autobusy w Wągrowcu

Redakcja