Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

Policja wzmogła kontrole na drogach

Więcej policjantów pilnuje naszego bezpieczeństwa w czasie majówki.

Na wielkopolskich drogach, również w powiecie wągrowieckim, na czas wyjazdów i powrotów czyli 30 kwietnia i 5 maja, a także 1 i 3 maja zaplanowanych zostało więcej służb patroli ruchu drogowego czuwających nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców i pieszych. Liczne policyjne kontrole, które będą prowadzone na polskich drogach mają jeden, główny cel – aby wszyscy zmotoryzowani, którzy wybierają się na „majówkę”, wrócili z niej tylko z pozytywnymi wrażeniami – bezpiecznie, cało i zdrowo.

Rok temu, w okresie weekendu majowego na wielkopolskich drogach doszło do 61 wypadków. 4 osoby w wyniku wypadków drogowych zginęły, a 75 osób zostało rannych. Przez zaledwie kilka dni w Wielkopolsce doszło do 532 kolizji drogowych. 127 osoby jechały samochodem będąc pod wpływem alkoholu – przypominają policjanci.

Poniżej kilka rad, z których warto skorzystać.

  • Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w aucie powinna znajdować się gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy z homologacjami, ale warto też zadbać o inne przedmioty, takie jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.
  • Pod żadnym pozorem nie wsiadajmy do auta po spożyciu alkoholu. Jeśli nie mamy pewności co do naszego stanu trzeźwości, możemy bez problemu sprawdzić go w każdej jednostce Policji.
  • Z uwagi na wzmożony ruch na drogach, warto przygotować się wcześniej i pomyśleć o drogach alternatywnych. Dzięki temu, w przypadku utrudnień na drodze, spowodowanych budową czy zdarzeniem drogowym będzie mogli pojechać inną drogą.
  • W dłuższą trasę warto wyjechać wypoczętym, najlepiej po 7-8 godzinnym śnie.
  • Analizując czas, w jakim chcemy pokonać zaplanowany dystans, powinniśmy przewidzieć przerwy, które pozwolą nam pokonać zmęczenie i odpocząć od siedzącej pozycji.
  • Weźmy również poprawkę czasową na ewentualne korki oraz inne zdarzenia drogowe, by zdążyć na czas bez rozwijania nadmiernej prędkości.

Źródło: www.wagrowiec.policja.gov.pl

Zdjęcie: Marek Świdrak.

Czytaj także

Nowy dzielnicowy w Damasławku

Redakcja

POLICJA: Zatrzymani kierowcy pod wpływem, z zakazami jazdy, łamiący przepisy, bez uprawnień

Redakcja

Był PIJANY. Nie chciał pieszo wracać do domu, więc wezwał… RADIOWÓZ!

Krzysztof Czapul