serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

Zamek w Gołańczy jednak doczeka się remontu!

Gmina Gołańcz otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości blisko 8 milionów zł z rządowego funduszu „Polski Ład”.

– Wznowienie prac nad rewitalizacją zabytkowego Zamku w Gołańczy stało się faktem. Dzięki nowemu programowi rządowemu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych, Gmina Gołańcz otrzymała dofinansowanie w wysokości 7.920.000,00 zł – wyjaśniają władze miasta i gminy Gołańcz.

Informację tę przekazał poseł PiS Marcin Porzucek, podkreślając, że premier Mateusz Morawiecki zatwierdził środki na dokończenie tej ważnej inwestycji.

Porzucek poinformował, że środki na rewitalizację Zamku w Gołańczy zostały przyznane w ramach Rządowego programu „Polski Ład” Program Inwestycji Strategicznych. To program, który ma na celu wsparcie różnych inicjatyw inwestycyjnych na terenie kraju. W przypadku Gołańczy dofinansowanie wynosi blisko 8 milionów złotych, co stanowi znaczący impuls dla dokończenia prac nad zabytkowym obiektem.

Przypomnijmy, że rewitalizacja Zamku w Gołańczy była przedmiotem licznych dyskusji i kontrowersji. Po ostatnich perturbacjach związanych z rozwiązaniem poprzedniej umowy, nowe dofinansowanie stanowi dużą szansę na dokończenie tej kluczowej inwestycji.

– Zamek jest nie tylko ważnym elementem lokalnej, ale i narodowej dziedzictwa kulturowego, więc jego odnowienie ma znaczenie nie tylko dla mieszkańców Gołańczy, ale i dla całego kraju – przyznają włąde Gołańczy.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Czytaj także

Jest nowy kierownik posterunku policji w Gołańczy

Redakcja

To będzie nowy proboszcz parafii w Gołańczy

Redakcja

Proboszcz doprowadził do odwołania wikarego. Teraz sam odchodzi z parafii

Redakcja