serpol praca

Okno na Wągrowiec
Piłka nożna Sport Wiadomości Wydarzenia

Karol Linetty bez powołania do kadry narodowej

Polacy w najbliższych dniach zmierzą się z Wyspami Owczymi i Mołdawią. Na boisku nie zobaczymy jednak pochodzącego z powiatu wągrowieckiego Karola Linettego.

Dzisiaj rozpoczęło się zgrupowanie piłkarskiej kadry. Nowy selekcjoner polskiej reprezentacji Michał Probierz oficjalnie ogłosił powołania na mecze z Wyspami Owczymi i Mołdawią w ramach eliminacji na EURO 2024.

Niestety, wśród wybrańców Polaka nie znalazł się pochodzący z Damasławka Karol Linetty, obecnie piłkarz włoskiego klubu FC Torino. To z pewnością skutek tego, że Linetty nie ma pewnego miejsca w składzie Torino, gdzie na co dzień występuje. W miniony weekend, podczas derbowego meczu z Juventusem, Karol wcale nie pojawił się na boisku, oglądając z ławki rezerwowych to spotkanie.

Przypomnijmy, że sytuacja naszej reprezentacji w tabeli nie wygląda najlepiej. Po pięciu meczach mamy bowiem na koncie tylko sześć punktów i zajmujemy w swojej grupie przedostanie miejsce, przed Wyspami Owczymi, a wyprzedza nas Albania, Czechy i Mołdawia.

W czwartek 12 października nasi zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi, a trzy dni później, w niedzielę 15 października w Warszawie zmierzą się z Mołdawią.

Transmisję z obydwu spotkań będzie można śledzić na kanałach TVP 1, TVP Sport oraz Polsat Sport.

POWOŁANI NA NAJBLIŻSZE DWA MECZE:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Marcin Bułka
  • Obrońcy: Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Tomasz Kędziora, Jakub Kiwior, Patryk Peda, Bartłomiej Wdowik, Sebastian Walukiewicz, Mateusz Wieteska
  • Pomocnicy: Patryk Dziczek, Przemysław Frankowski, Kamil Grosicki, Jakub Kamiński, Filip Marchwiński, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Paweł Wszołek, Piotr Zieliński
  • Napastnicy: Adam Buksa, Arkadiusz Milik, Karol Świdersk

Fot. Łączy nas piłka

Czytaj także

Policja ZATRZYMAŁA 8 POSZUKIWANYCH osób. Wystarczyła tylko… jedna doba!

Redakcja

To stowarzyszenie ma dawać… DOBRO

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja