Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

ZABÓJSTWO DZIECKA: Sąd podwyższył kary dla dla matki dwuletniego Marcela i jej partnera

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

25 lat dla Anity W. i 6 lat więzienia dla jej partnera Martina K.  

Właśnie zakończył się proces w tej sprawie. Ten wyrok jest już prawomocny. Wczoraj odbyła się rozprawa przed poznańskim sądem apelacyjnym.

Sąd skazał matkę Marcela, Anitę W., za zabójstwo syna i znęcanie się nad nim ze szczególnym okrucieństwem na 25 lat pozbawienia wolności, a jego ojczyma, Martin K., za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem na sześć lat więzienia.

Jak relacjonuje tvn.24.pl, sędzia w uzasadnieniu wyroku podkreślił, że oskarżeni działali ze szczególnym okrucieństwem, a zachowanie Anity W. było „niegodne matki”.

Przypomnijmy, że do śmierci 2-letniego chłopca doszło w połowie marca 2020 roku w Chodzieży. Szybko okazało się, że Marcel był bity, wręcz maltretowany od dłuższego czasu. Zdaniem śledczych, zmuszano go, by jadł karmę dla szczurów i niedopałki papierosów, był podduszany i wyzywany. A partner matki chłopca Martin K. złamał mu nóżkę.

Prokuratura żądała surowej kary dla matki chłopca i jej partnera – 25 lat więzienia dla Anity W., a 10 dla jej partnera, Martina K. Poprzedni sąd jednak był łagodniejszy, uznając że doszło do zbrodni, a wcześniej znęcania i było to okrutne, ale nie szczególnie okrutne. Sąd tłumaczył wówczas matkę, dostrzegając że była nieprzygotowana do rodzicielstwa, z rodziny patologicznej, bez zawodu.

Ostatecznie sąd, wydając wyrok w marcu tego roku, uznał, że Anita W. jest winna znęcania się nad swoim dzieckiem i jego zabójstwa i i skazał ją na 15 lat więzienia. Oskarżona wyraziła skruchę. Zdaniem sądu jest szansa na jej powrót do społeczeństwa.

Martina K. skazano wtedy za znęcanie się nad chłopczykiem i złamanie mu nóżki. Usłyszał on wyrok 4,5 roku więzienia. Mężczyzna nie zgadza się z wyrokiem. Od tego wyroku odwołała się prokuratura.

Ten surowszy wyrok sądu poznańskiego sądu apelacyjnego jest już prawomocny. Co oznacza, że matka chłopca trafi do więzienia na 25 lat, a jej partner na sześć lat.

Fot. ilustracyjne „freepik”

Źródło: tvn.24.pl

Czytaj także

Mieszkanki powiatu wągrowieckiego najchętniej rodzą w chodzieskim szpitalu [ZOBACZ RANKING]

Redakcja

Sukces młodych wągrowieckich muzyków! Dziś będzie można ich zobaczyć na scenie!

Redakcja

Dwaj poszukiwani bracia wpadli razem. Zatrzymała ich policja

Redakcja