Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

POŻAR GARAŻU: W środku były butle z gazem [ZDJĘCIA]

kondolencje Wyrwa UM
kondolencje Wyrwa

Strażacy zlokalizowali i wynieśli z pomieszczeń dwie butle z gazami technicznymi (dwutlenek węgla oraz argon), dwie butle z gazem propan butan oraz butle samochodową z LPG.

Wtorek, 4 października, w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP dotarło zgłoszenie, z informacją o pożarze garażu w miejscowości Oleszno (gmina Gołańcz).

– Po przyjeździe na miejsce pożaru pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożarem objęte są trzy stanowiska garażowe oraz samochód osobowy znajdujący się w jednym z boksów. Kierujący działaniami ratowniczymi w trakcie rozpoznania ustalił, że zagrożony jest zbiornik z olejem napędowym znajdujący się w szczycie budynku, a wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem znajdują się bule, ze sprężonymi gazami – wyjaśniają strażacy.

Strażacy w pierwszej fazie działań zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd w budynku i podali   trzy prądy wody na palące się pomieszczenia garażowe, w których znajdował się samochód.

W trakcie gaszenia pożaru strażacy zlokalizowali i wynieśli z pomieszczeń: dwie butle z gazami technicznymi (dwutlenek węgla oraz argon), dwie butle z gazem propan butan 11 kg oraz butle samochodową toroidalną z LPG. Wszystkie butle po wyniesieniu, z pomieszczeń zlokalizowano w bezpiecznym miejscu i poddano procesowi schładzania w zbiorniku z wodą.

Po ugaszeniu pożaru wycięto otwory w dachu budynku w celu oddymienia pomieszczeń.

Pomieszczenia garażowe oraz wszystkie butle zostały sprawdzone kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym w celu wykluczenia zagrożenia.

W działaniach udział brały zastępy PSP i OSP, a na miejscu pożaru obecny był patrol policji.

opracowanie: ogn. Piotr Kaczmarek, oficer prasowy KP PSP Wągrowiec

zdjęcia: st. ogn. Krzysztof Rożek, JRG Wągrowiec 

Czytaj także

Auto wpadło w poślizg i wylądowało w rowie [FOTO]

Redakcja

POŻAR w Damasławku. W ogniu stanął garaż. Spłonęło auto [ZDJĘCIA]

Redakcja

Pożar domu jednorodzinnego [ZDJĘCIA]

Redakcja