serpol praca

Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na sygnale Wiadomości

WYPADEK: Zderzenie SEATA z uliczną ZAMIATARKĄ. Jedna osoba z obrażeniami trafiła DO SZPITALA [ZDJĘCIA]

Do krasy doszło dzisiaj nad ranem na trasie w kierunku Poznania.

Dzisiaj (31 marca) o godzinie 4.53 do straży pożarnej w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Seat Leon oraz zamiatarki ulicznej marki Volvo na drodze krajowej nr 11. Do zderzenia pojazdów doszło w miejscowości Kowanówko, położonej na trasie między Rogoźnem a Obornikami.

Po dojeździe ratowników na miejsce zdarzenia okazało się, że kobieta kierująca samochodem osobowym co prawda nie była uwięziona, ale pozostawała w pojeździe i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez zespół karetki pogotowia ratunkowego została przetransportowana do Szpitala Powiatowego w Obornikach.

Kierowca samochodu ciężarowego opuścił pojazd o własnych siłach jeszcze przed przybyciem ratowników.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu działań oraz usunięciu elementów karoserii z jezdni.

W działaniach ratowniczych udział brały 3 zastępy w sile 11 strażaków z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W czasie usuwania skutków wypadku (co trwało około 2 godziny) ruch na drodze krajowej nr 11 odbywał się wahadłowo.

Źródła: PSP Oborniki, OSP Rożnowo

Czytaj także

22-latek z Wągrowca w lexusie pod wpływem środków odurzających

Redakcja

Wizyta u strażaków w ramach aukcji wylicytowanej podczas WOŚP [FOTO]

Redakcja

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… rośniemy w siłę!

Krzysztof Garnetz