Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości

WYBORY w gminie Mieścisko PRZEŁOŻONE po raz trzeci

BNP-misja-sam-800x600

Trzecia fala pandemii koronawirusa spowodowała kolejne przesunięcie daty elekcji.

Po raz trzeci wojewoda wielkopolski przełożył termin wyborów uzupełniających do Rady Gminy Mieścisko. Początkowo miały się one odbyć 20 grudnia ubiegłego roku, ale na kilka dni przed tym terminem wojewoda postanowił je przełożyć na 24 stycznia. Jednak tuż przed tą kolejną datą wojewoda wielkopolski wydał następne zarządzenie zmieniające termin głosowania. Nowy termin elekcji został wówczas wyznaczona w niedzielę 11 kwietnia 2021 roku.

Już wiemy, że wybory uzupełniające do Rady Gminy Mieścisko nie odbędą się także w tym terminie. Po raz trzeci wojewoda wielkopolski postanowił bowiem przesunąć ich datę, tym razem na niedzielę 9 maja.

Treść zarządzenia, wraz z nowym terminarzem czynności wyborczych, publikujemy na końcu tego artykułu. Decyzja nie została opatrzona uzasadnieniem, ale niewątpliwie przesunięcie terminu wyborów jest spowodowane trzecią falą pandemii koronawirusa i obowiązującymi w związku z nią obostrzeniami.

Przypomnijmy, że wybory uzupełniające w gminie Mieścisko muszą się odbyć ponieważ radny Tomasz Karasiewicz stracił mandat za złamanie przepisów antykorupcyjnych.

Do urn pójdą ponownie wyborcy zamieszkujący miejscowości Popowo-Huby, Popowo-Kolonia oraz Popowo Kościelne: posesje bez ulicy oraz ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Jarzębinowa, Kasztanowa, Lipowa, Półwiejska, Sosnowa, Świerkowa i Wymysłowo.

Na wakującą funkcję postanowiły kandydować dwie osoby. Na liście wyborczej pod numerem 1. została umieszczona Danuta Jeziorek, 26-letnia mieszkanka Popowa Kościelnego, którą zgłosił Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Młodych Przemysława Renna. Natomiast pod numerem 2. zarejestrowany został… Tomasz Maciej Karasiewicz, 46-letni mieszkaniec Popowa-Kolonii, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Tomasza Karasiewicza.

Źródło: Dziennik Urzędowy Województwa Wielkopolskiego
Zdjęcie ilustracyjne OnW

kondolencje Dziwulski
Podziekowania Ewertowska
kondolencje Bartkowiak Wojewoda
kondolencje Bartkowiak
kondolencje Ewertowski

Czytaj także

COVID-19: ZMARŁA JEDNA OSOBA w powiecie. Wciąż przybywa zakażonych [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

COVID-19: Znów DWIE OFIARY ŚMIERTELNE w powiecie. Sporo kolejnych zakażeń [RAPORT DZIENNY]

Remigiusz Priebe

JEST PRACA: Poszukiwany urzędnik w Wągrowcu

Remigiusz Priebe