Okno na Wągrowiec

Kultura Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Wokalny sukces naszych uczennic

art dent 800

W trzeciej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej XXI wieku „Śremska Nuta” wystąpiły wokalistki z Wągrowca – uczennice Szkoły Podstawowej nr 1, które odnotowały wokalny sukces. Iga Szafrańska z klasy 2c i Maja Banaszak z klasy 4a znalazły się w zaszczytnym gronie finalistów konkursu.

„Śremska Nuta” to konkurs, którego głównym celem jest popularyzacja polskiej piosenki XXI wieku wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.

Pierwszy etap konkursu polegał na przesłaniu karty zgłoszeniowej wraz z nagraniem demo utworu (audio) zadeklarowanego na karcie zgłoszeniowej. Na podstawie nagrań demo, w każdej grupie wiekowej, zostali wyłonieni finaliści Festiwalu.

W minioną sobotę (9 października) odbył się finał III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej „Śremska Nuta 2021″, podczas którego wystąpiły Iga Szafrańska z klasy 2c i Maja Banaszak z klasy 4a. Dziewczynki pomyślnie przeszły kwalifikacje, pokonując 60 utalentowanych wokalistów z całej Polski. Iga zaśpiewała utwór ” Koci, wesoły świat” a Maja wykonała piosenkę „Pokochały mnie góry”. Wokalistki zostały finalistkami konkursu. Iga została uhonorowana dodatkowo nagrodą specjalną, ponieważ okazała się najmłodszym finalistą festiwalu o zasięgu ogólnopolskim. Igę i Maję do konkursu przygotowała nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu Lucyna Walewska-Jastrząbek.

Czytaj także

COVID-19: Mamy u nas 2 NOWE ZAKAŻENIA. Na kwarantannie 53 osoby [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

W Wągrowcu jest podawana TRZECIA DAWCA szczepionki

Urząd Miejski w Wągrowcu

Przyjdź i POMÓŻ Agacie. Potrzebny jest SZPIK. Zostań DAWCĄ

Redakcja