Okno na Wągrowiec
Gorący temat Gospodarka Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WÓJT DOSTAŁ OD RADNYCH SPORĄ PODWYŻKĘ! PO NIECO PONAD PÓŁ ROKU PRACY

artdent baner

Na wczorajszej sesji radni byli w tej sprawie jednogłośni. Oficjalnie protestuje tylko jedna osoba.

W listopadzie ubiegłego roku radni gminy Damasławek postanowili, że nowy wójt Cyprian Wieczorek będzie zarabiać 8.400 złotych brutto. To była podobna kwota jak wynagrodzenie jego poprzednika Jacka Matysiaka.

Minęło kilka miesięcy i radni postanowili pensję wójta podwyższyć o około 20 procent, do blisko 9,9 tys. zł. Jak to uzasadnił przewodniczący rady gminy Sławomir Buk? Wójt Wieczorek bardzo dobrze pracuje, a radni na poprzedniej sesji bardzo pozytywne ocenili jego pracę, udzielając mu jednogłośnie absolutorium i dając wotum zaufania. W dodatku, jak tłumaczył przewodniczący Buk, wynagrodzenie wójta od dawna nie było podnoszone i doszło do sytuacji, że obecnie niektórzy szefowie jednostek zarabiają więcej niż sam wójt.

To w jego ocenie wystarczy, aby podwyżkę pensji przyznać. Radni się z nim zgodzili w głosowaniu byli jednogłośnie za.

Radni ws prawie podwyżki dla wójta byli jednogłośni.

Obecnie wójt Cyprian Wieczorek zarabia 9.898 zł brutto. Na jego wynagrodzenie składa się 4.700 zł (wynagrodzenie zasadnicze), 658 zł (dodatek za staż pracy), 1900 zł (dodatek funkcyjny), 2640 zł (dodatek specjalny).

Co ciekawe, na sesji odczytano list od Andrzeja Szewczykowskiego (wójt Damasławka w kadencji 2010-2014), który przeciw tej decyzji protestował, uznając że wójt Wieczorek  na tę podwyżkę nie zasłużył. Radni  jego zdania nie podzielili.

Czytaj także

WAŻNE: Nie będzie WODY na części jednej z ulic w Damasławku

Redakcja

ALE JUBILEUSZ: 90-te urodziny pana Henryka [ZDJĘCIA]

Redakcja

Pożar w domu jednorodzinnym. Ogień wybuchł w kotłowni. Interweniowali strażacy [ZDJĘCIA]

Redakcja