Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wiadomości z ratusza Wydarzenia

Wojewoda Wielkopolski dokonał symbolicznego otwarcia ulic [ZDJĘCIA]

art dent 800
BNP-misja-sam-800x600

Wprawdzie nowo wybudowana ulica ks. Władysława Wróblewskiego na Osiedlu Wschód oraz przebudowana ulica Skośna na Berdychowie służą już mieszkańcom naszego miasta, jednak symboliczne ich otwarcie nastąpiło we wtorek (7 września).

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt dopasował termin tej uroczystości do kalendarza Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego nie przez przypadek, bowiem większość środków finansowych na realizację obu tych inwestycji pochodziła ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, przyznanych wągrowieckiemu samorządowi właśnie dzięki przychylności wojewody.

Przypomnijmy, że na realizację budowy ulicy ks. Wł. Wróblewskiego, której koszt wyniósł około 834 tys. złotych, miasto otrzymało w ramach RFIL aż 700 tys. złotych bezzwrotnego dofinansowania. W przypadku przebudowy ulicy Skośnej dofinansowanie wyniosło 464 tys. złotych, przy łącznym koszcie w wysokości około 828 tys. złotych.

Nie może w tej sytuacji dziwić, że burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt skorzystał z okazji, by podziękować wojewodzie Michałowi Zielińskiemu oraz posłowi na Sejm RP Marcinowi Porzuckowi  za wsparcie zrealizowanych i realizowanych w naszym mieście inwestycji drogowych. W uroczystości symbolicznego otwarcia obu ulic uczestniczyli przedstawiciele wszystkich instytucji i firm zaangażowanych w finalizację tych zadań drogowych.

– Nie zapominajmy o tym, że te inwestycje realizowaliśmy przede wszystkim z myślą o mieszkańcach, którzy zyskali większe bezpieczeństwo i komfort korzystania z obu ulic. Pragnę zapewnić wągrowczan o tym, że nadal będziemy zabiegać o środki zewnętrzne na realizację zadań drogowych, tak aby w najbliższych latach miasto mogło modernizować i budować kolejne ulice – powiedział po uroczystości burmistrz Jarosław Berendt, który przy tej okazji przypomniał, że wartość wszystkich zrealizowanych i realizowanych inwestycji drogowych w Wągrowcu wynosi około 15 mln złotych i że wkrótce rozpocznie się przebudowa ulic Jeżyka, Słowackiego, Mickiewicza i Kasprowicza, a także budowa ulicy Projektowanej.

***

Zakres przebudowy ulicy Skośnej to m.in.: ujednolicenie szerokości jezdni do 5,5 m na odcinku ok 300 m, przebudowa istniejącego skrzyżowania z ulicą Daleką, wymiana konstrukcji nawierzchni jezdni, budowa nowej konstrukcji chodników, budowa nowego oświetlenia ulicznego z oprawami typu LED.

Zakres budowy ulicy ks. Władysława Wróblewskiego to m.in. budowa jezdni, chodników i zjazdów na odcinku 165 metrów, budowa 4 parkingów o łącznej liczbie ponad 50 miejsc postojowych, budowa kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego.

Czytaj także

SPOTKANIE Z DAWIDEM OGRODNIKIEM!

Redakcja

COVID-19: U nas NOWYCH ZAKAŻEŃ nie ma. Kilka osób WIĘCEJ na kwarantannie [RAPORT DZIENNY]

Redakcja

Szczepieniobus kolejny raz w Wągrowcu

Urząd Miejski w Wągrowcu