serpol praca

Okno na Wągrowiec
Edukacja Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WAŻNE! Kolejna dawka szczepień dla dziewczynek z rocznika 2006

Przychodnia „EDICTUM” Sp. z o.o. jako realizator „Programu profilaktyki w zakresie zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV typ 6,11,16,18,31,33,45,52 i 58 w powiecie wągrowieckim na lata 2018-2022”, finansowanego w 50 procentach ze środków budżetu Powiatu Wągrowieckiego oraz w 50 procentach z budżetów Gminy Miejskiej Wągrowiec, Gminy Wągrowiec, Gminy Damasławek, Miasta i Gminy Gołańcz, Gminy Mieścisko, Miasta i Gminy Skoki, Gminy Wapno, zaprasza na drugą dawkę (dodatkowy termin) szczepienia przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy i innych nowotworów w obrębie narządów moczowo – płciowych oraz głowy i szyi dziewczynki z rocznika 2006, które z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie mogły przyjąć szczepienia w pierwszym wyznaczonym terminie.

Szczepienia odbędą się według poniższego harmonogramu:

II dawka (drugi termin): 30.04.2020 (czwartek), godz.: 10:00-12:00 – Szkoła Podstawowa Nr 2, Krótka 4, 62-100 Wągrowiec

Szczegółowe informacje dotyczące szczepienia można uzyskać od realizatora programu szczepień EDICTUM Sp. z o.o. ul. A. Mickiewicza 31 60-835 Poznań od poniedziałku do piątku pod numerem telefonu 61 847 04 54;

Na szczepienie proszę zabrać książeczkę zdrowia córki. Dziewczynki przychodzą na szczepienie pod opieką rodzica/opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej. Szczepienia będą się odbywały w gabinecie pielęgniarki szkolnej na terenie szkoły.

Z uwagi na wprowadzony w kraju stan epidemii i związane z nim obostrzenia dotyczące m.in. wykonywania szczepień profilaktycznych szczepienia dostosowane będą do obowiązujących przepisów.

– Wobec powyższego bardzo prosimy o oczekiwanie na wejście do gabinetu pielęgniarki szkolnej przed budynkiem szkolnym, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, tj. zachowania min. 2 metrów odległości od innych oczekujących. Do gabinetu prosimy wchodzić pojedynczo (tzn. jedno dziecko i jeden rodzic/opiekun), zachowując wymagane odległości, oraz stosując środki ostrożności w postaci maseczek ochronnych oraz o ile to możliwe rękawiczek jednorazowych. Czas przewidziany na podanie szczepień zostanie dostosowany do obowiązujących rygorów oraz ilości osób, które zgłoszą się na szczepienie. Wszyscy chętni zostaną przez zespół szczepiący przebadani i w przypadku braku przeciwwskazań zaszczepieni – informują organizatorzy szczepień.   

Czytaj także

Dziewczynki prosiły o POMOC. Na nogi postawiły POLICJĘ. To była… ZABAWA! [FOTO]

Redakcja

WAŻNE: Dodatkowy termin szczepienia przeciw HPV dla dziewczynek

Redakcja

WAŻNE: Będą szczepienia przeciw HPV dla dziewczynek [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja