Okno na Wągrowiec

Gorący temat Na sygnale Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

WALKA Z KORONAWIRUSEM: Specjalny ambulans pobiera wymazy do badań w domach. Wyniki będą znacznie szybciej

Od wczoraj specjalna karetka z wągrowieckiego szpitala objeżdża cały region, nie tylko wągrowiecki powiat.

Na prośbę wojewody wielkopolskiego w Wągrowcu wydzielono specjalny ambulans. Według ścisłych wskazań objeżdża on osoby w kwarantannie z regionu północnej Wielkopolski (m.in. powiaty: wągrowiecki, czarnkowsko-trzcianecki, pilski).

W skład zespołu wchodzą ratownik oraz asysta. Wczoraj ten zespół tworzyli: doświadczony ratownik medyczny Jarosław Jędryczko oraz Przemysław Bury, dyrektor wągrowieckiego szpitala.

Ambulans według ścisłych wskazań odwiedza osoby w kwarantannie, podejrzane o to, że mogą być zakażone koronawirusem. Pobiera od nich wymazy, które tego samego dnia trafiają do badań w Poznaniu. Dzięki temu wyniki znane są w ciągu 24 godzin, a nie jak to bywało dotąd kilku dni.

Podczas jednego dnia ambulans przemierza kilkaset kilometrów i odwiedza oraz pobiera wymazy od około 20 osób. Wczoraj zespół odwiedził 18 osób (w tym 2 w naszym powiecie).

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 8 kwietnia, godz. 12.00: 4 OSOBY W SZPITALU (3 OSOBY ZAKAŻONE, 1 PODEJRZANA O ZAKAŻENIE). 273 OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ, A 17 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Krzysztof Czapul

NOWE FAKTY: ZAKAŻONY WĄGROWCZANIN WRACAŁ Z ZAGRANICY. OD MIESIĘCY NIE MIAŁ KONTAKTU Z NASZYM POWIATEM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej