serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Wągrowieccy strażacy mają nowy pojazd gaśniczy [FOTO]

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Pojazd ten ma zastąpić obecnie użytkowany w jednostce ratowniczo-gaśniczej 12-letni samochód.

Zabudowa pożarnicza nowego  samochodu wykonana została przez firma MOTO-TRUCK Sp. z o.o  z siedzibą w Kielcach w wykonana  jest na podwoziu marki  MAN TGM 18.320 z napędem 4×4 (uterenowiony) oraz silnik o pojemności 6871 cm3 i mocy  275 kW.

Samochód gaśniczy został wyposażony dwuzakresową autopompę o wydajności 3500 l/min., zbiornik wody o pojemności 3000 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. Dodatkowo wyposażony został w sprzęt gaśniczy i ratowniczy między innymi: zestaw  hydrauliczny oraz pneumatyczny, agregat oddymiający, przecinarkę tarczową, piłę łańcuchową, zestaw medyczny PSP-R1, motopompa pływająca, podręczny sprzęt burzący, typowa armatura do podawania wody i piany, reflektor do oświetlania terenu działań, wyciągarkę samochodową,  agregat prądotwórczy, aparaty powietrzne, sprzęt pomiarowy oraz łączności.

Pojazd został zakupiony w ramach projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”, którego celem jest optymalna efektywność prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym przez Państwową Straż Pożarną na terenie Polski. Jest jednym z dziewięciu, jakie do końca 2023 roku trafią do wielkopolskich jednostek Państwowej Straży Pożarnej.

Finansowanie zakupu zrealizowano z budżetu państwa oraz przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Planowane jest, aby dotychczas użytkowany pojazd w najbliższym czasie został przekazany do jednostki ochotniczej straży pożarnej z terenu powiatu wągrowieckiego, gdzie dalej będzie służył społeczeństwu i podniesie potencjał ratowniczy OSP.

Opracowanie: mł. kpt. Sławomir Wyrzykowski, z-ca dowódcy JRG

Zdjęcia: ogn. Piotr Kaczmarek, KP PSP Wągrowiec

Czytaj także

GARNETZ NA PONIEDZIAŁEK, czyli… MAMY TO! Zarejestrowaliśmy listy we wszystkich okręgach powiatu

Krzysztof Garnetz

WAŻNE: Wiemy, gdzie dziś i w najbliższych dniach nie będzie u nas prądu [WYKAZ]

Redakcja

JEST PRACA: Sprawdź, kto i gdzie szuka u nas pracowników [OFERTY]

Redakcja