Okno na Wągrowiec
Gospodarka Społeczeństwo Wiadomości

WĄGROWIEC: ROZPOCZĘŁA SIĘ DEZYNFEKCJA MIASTA!

To konsekwencja ujawnienia dwóch pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym mieście.

– W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Wągrowca rozpoczęto akcję regularnego odkażania miasta – informuje magistrat. Dezynfekcja rozpoczęła się dzisiaj i obejmie ulice Kościuszki, Rynek, al. Jana Pawła II, Kolejową, Reja, Kasprowicza, Lipowa, Jeżyka, Dworcową, Dworzec PKS i PKP. Odkażane będą chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi rowerowe, przystanki autobusowe, ławki oraz kosze na śmieci.

Płyn jest bezpieczny dla ludzi i środowiska, lecz należy unikać bezpośredniego z nim kontaktu. Całość prac koordynuje firma z Rogoźna STAMP DDD – Deratyzacja Dezynfekcja Dezynsekcja i Ozonowanie.

Miasto jest w trakcie uzyskania zgody, aby móc dokonać odkażania także na terenach prywatnych. Po uzyskaniu takiej możliwości w kolejnych dniach nastąpi dezynfekcja placów przed wągrowieckimi marketami. Dezynfekowane będą również miejskie kościoły.

To konsekwencja ujawnienia dwóch pierwszych przypadków zakażenia koronawirusem w naszym mieście. Przeczytasz o tym w artykułach:

NOWE FAKTY: ZAKAŻONA KORONAWIRUSEM KOBIETA BYŁA W WĄGROWIECKIM SZPITALU! Od pracy na wszelki wypadek odsunięto 5 osób, które miały z nią kontakt

Z OSTATNIEJ CHWILI: KOLEJNA ZAKAŻONA OSOBA Z POWIATU WĄGROWIECKIEGO. TO 58-LETNI MĘŻCZYZNA Z WĄGROWCA

Źródło: UM Wągrowiec

Czytaj także

Urząd wciąż szuka specjalisty ds. bezpieczeństwa

Krzysztof Czapul

Rozstrzygnięto dwa konkursy. Nowi pracownicy w urzędzie miejskim w Wągrowcu

Krzysztof Czapul

Co z plażą miejską? Władze Wągrowca WYJAŚNIAJĄ i przedstawiają PLAN PRAC [MAPA]

Redakcja