Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia

W Skokach będzie znacznie JAŚNIEJ [ZDJĘCIA]

Na ulicy Malinowej, Brzoskwiniowej, Wiśniowej, Czereśniowej i części Kościuszki w Skokach trwa budowa oświetlenia ulicznego.

W ramach inwestycji zostanie zamontowanych 85 energooszczędnych opraw oświetleniowych LED o mocy 60 watów. Aby je zasilić w energię elektryczną należy ułożyć linię kablową w wykopie o długości ponad 3,5 km.

Wykonawcą zadania jest firma MAGELEKTRO z Poznania, wyłoniona w drodze przeprowadzonego postępowania przetargowego. Na ogłoszony przetarg zostało złożonych 11 ofert. Cena najniższej z nich złożona przez firmą MAGELEKTRO wynosiła 314.231,58 zł, a najwyżej skalkulowana oferta, została wyceniona na kwotę 714.851,40 zł.

Dodatkowo na części ul. Kościuszki w Skokach, gdzie istnieje linia energetyczna napowietrzna na słupach zostanie zamontowanych 7 opraw oświetleniowych. Wykonawcą tego zadania będzie spółka energetyczna ENEA Oświetlenie, która na co dzień zajmuje się naprawą i eksploatacją oświetlenia drogowego na terenie gminy.

Koszt zamontowania dodatkowych opraw to kwota blisko 25 tys. zł. Zakończenie prac związanych z budową oświetlenia powinno nastąpić do 20 października. Należy się spodziewać, że lampy zaświecą na początku listopada.

Źródło: gmina-skoki.pl

Czytaj także

WOJOWNIK ZE SKOKÓW STOCZY DZIŚ WALKĘ NA GALI MMA. Pokaże ją telewizja

Remigiusz Priebe

W Skokach Będzie NOWE przejście przez TORY

Redakcja

WIELOLETNI DYREKTOR SZKOŁY ODSZEDŁ NA EMERYTURĘ

Remigiusz Priebe