serpol praca

Okno na Wągrowiec
Inne dyscypliny Społeczeństwo Sport Wiadomości Zdrowie Zwierzęta

W LASACH dookoła Wągrowca od soboty LEGALNIE POBIWAKUJESZ [MAPA MIEJSC]

Nadleśnictwo Durowo dołączyło do ogólnopolskiego programu „Zanocuj w lesie”.

„Zanocuj w lesie” to nowy program Lasów Państwowych. Od 1 maja każdy może pójść biwakować do lasu, ponieważ wszystkie nadleśnictwa wyznaczyły obszary, gdzie można uprawiać turystykę outdoorową.

Nasze Nadleśnictwo Durowo udostępniło dwa takie obszary. Znajdują się one w administracyjnych granicach Wągrowca oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie.

Pierwszy to popularny wśród spacerowiczów las po wschodniej stronie stronie szosy w kierunku Margonina (za szpitalem, naprzeciw OSiR-u). Obszar ten ciągnie się od miejskich zabudowań, przez Durowo aż do Bukowca.

Drugi wyznaczony teren to las za Jeziorem Durowskim. Obszar ten obejmuje kompleks między Wągrowcem, a miejscowościami Bartodzieje, Nowe i Rudnicze.

Nocleg w udostępnionych miejscach będzie od 1 maja możliwy dla dziewięciu osób na dwie noce. Trzeba pamiętać, że w całym lesie, a więc i w miejscu nocowania, nie wolno używać otwartego ognia.

Żeby znaleźć tereny, na których można biwakować, należy otworzyć mapę Banku Danych o Lasach https://www3.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy . Następnie trzeba wybrać „Mapy BDL” (na dole po prawej stronie). Potem wystarczy zaznaczyć opcję „Mapa zagospodarowania turystycznego”.

Osób chętnych do nocowania na dziko w lesie stale przybywa. Szacuje się, że sama społeczność związana z bushcraftem i survivalem, czyli nietypowymi formami aktywności terenowej, nastawionymi na minimalizm, samowystarczalność i długie przebywanie w lesie, liczy w Polsce już ponad 40 tys. osób.

Mówiliśmy ostatnio dużo o programie "Zanocuj w lesie", który cieszy się dużym zainteresowaniem. Dziś śpieszymy…

Opublikowany przez Nadleśnictwo Durowo, Lasy Państwowe Niedziela, 25 kwietnia 2021

Źródło: Nadleśnictwo Durowo, Lasy Państwowe
Zdjęcie ilustracyjne Pixabay.com

Czytaj także

Szpital w Wągrowcu wprowadza ograniczenia odwiedzin pacjentów na oddziale wewnętrznym

Redakcja

Wągrowieccy strażacy mają nowy pojazd gaśniczy [FOTO]

Redakcja

OSTRZEŻENIE IMGW: Uwaga na opady marznące mżawki i gołoledź

Redakcja