serpol praca

Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

W Janowcu Wlkp. uroczyście otworzyli nowoczesny komisariat policji [ZDJĘCIA]

W środę w Janowcu Wielkopolskim odbyło się symboliczne otwarcie, po gruntownym remoncie i rozbudowie, komisariatu policji. Projektanci zadbali o połączenie „starego” z „nowym”. Środki przeznaczone na ten cel z budżetu policji przekroczyły kwotę 6 mln złotych. Pomogły także samorządy.

Uroczystość symbolicznego otwarcia po remoncie komisariatu policji w Janowcu Wielkopolskim zgromadziła wielu gości na czele z pierwszym zastępcą Komendanta Głównego Policji nadinsp. Dariuszem Augustyniakiem, Wojewodą Kujawsko-Pomorskim Panem Mikołajem Bogdanowiczem, Szefostwem regionalnej policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotrem Leciejewskim.

Nie zabrakło lokalnych władz samorządowych, wśród których byli starosta żniński Zbigniew Jaszczuk, burmistrz Janowca wlkp. Leszek Grzeczka, wójt gminy Rogowo Tomasz Michalczak oraz przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z policjantami.

Podczas uroczystości, zarówno budynek, jak i nowy, oznakowany radiowóz poświęcił proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Janowcu Wlkp. Ks. Andrzej Szczepaniak.

Klucze do budynku symbolicznie przekazali I Zastępca Komendanta Głównego Policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy, Komendantowi komisariatu asp. szt. Zbigniewowi Dudziakowi.

Komisariat policji stanowią dwa połączone budynki: budynek istniejący rozbudowany o budynek nowo wybudowany i szklany łącznik. W komisariacie znajdują się: pomieszczenia biurowe, poczekalnia, toaleta dla interesantów uwzględniająca potrzeby osób z niepełnosprawnościami, pokój przyjęć interesantów, pomieszczenie służby dyżurnej z aneksem socjalnym i wydzielonym sanitariatem, serwerownia, sala odpraw, szatnie damska i męska z sanitariatami i suszarniami, pomieszczenia techniczne, magazyn depozytów.

Ten komisariat to pierwszy w województwie obiekt policji wyposażony w panele fotowoltaiczne, jako źródło energii odnawialnej oraz pompy ciepła typu powietrze/woda.

Koszt remontu, przebudowy oraz wyposażenia wyniósł 6.290.000 zł., z czego: 6.070.000 zł pochodziło z budżetu państwa, 130.000 zł ze Starostwa Powiatowego w Żninie, 50.000 zł od Gminy Janowiec Wielkopolski oraz 40.000 zł z Gminy Rogowo.

Do komisariatu trafił także nowy radiowóz toyota corolla. Jego zakup sfinansowano w połowie ze środków Starostwa Powiatowego w Żninie, natomiast władze gminy Janowiec Wlkp. doposażyły pojazd w urządzenie do badania trzeźwości oraz walizkę edukacyjną.

Źródło: KPP Żnin

Czytaj także

Nowy punkt pobrań w Wągrowcu

MATERIAŁ PROMOCYJNY

Będzie remont nawierzchni drogi z Wągrowca do Łazisk

Redakcja

70-letni mieszkaniec gminy Mieścisko z sądowymi zakazami wpadł w Janowcu Wlkp. 

Redakcja