Okno na Wągrowiec
Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

To był udany finał sprzątania świata w Wągrowcu [FOTO]

Ponad 2000 kg śmieci to plon zaledwie kilkugodzinnej pracy 83 nurków oraz kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy w minioną sobotę, 16 września, wzięli w Wągrowcu udział w 30. Finale Akcji Sprzątanie świata. Nasze miasto było gospodarzem finału tej akcji drugi rok z rzędu.

Podczas gdy nurkowie, zaproszeni do Wągrowca na Akcję Sprzątanie świata, wyciągali z dna Jeziora Durowskiego opony, puszki, kosze na śmieci i butelki, teren promenady i koryta rzeki Wełny i Nielby oczyszczali ze śmieci wolontariusze z wągrowieckiego ZS „Strzelec”, harcerze oraz członkowie WOPR Wągrowiec.

W tym samym czasie na terenie Księżego Kacerka wyrosło ekologiczne miasteczko, w którym między innymi zbierano drobne elektrośmieci, a na kilkunastu stoiskach promowano ochronę naszego środowiska i prezentowano proekologiczne rozwiązania. Tutaj też podsumowano konkursy ekologiczne oraz odbyły się ciekawe występy artystyczne przygotowane przez wągrowieckie szkoły, przedszkola, Ognisko Pracy Pozaszkolnej oraz Grupa taneczno-marszowa „Fart”. Przez cały dzień trwały też tutaj wystawy rękodzielnictwa, można było odwiedzić stoiska z produktami regionalnymi, wziąć udział w eko warsztatach.

Warto wspomnieć, że w minionym tygodniu śmieci, tak beztrosko wyrzucane przez wielu spośród nas, sprzątali na terenie miasta młodzież i dzieci z wągrowieckich szkół i przedszkoli.

Zwieńczeniem tego ekologicznego dnia był koncert Eweliny Flinty – ambasadorki Akcji Sprzątanie świata, który odbył się na wągrowieckim rynku. Występ artystki poprzedziły podziękowania burmistrza Jarosława Berendta dla wągrowczan za liczny udział w akcji. Burmistrz podziękował także nurkom, którzy tak licznie przybyli do Wągrowca i usunęli tak wiele odpadów z dna Jeziora Durowskiego. Osobne słowa uznania skierował także do organizatorów 30. Akcji Sprzątanie świata – Fundacji Nasza Ziemia, na czele z Beatą Butwicką, prezes Zarządu oraz Grzegorzem Mikoszą, głównym koordynatorem akcji, którzy wspólnie z wągrowieckim samorządem zorganizowali ogólnopolski finał tego wydarzenia w naszym mieście.

Źródło: wagrowiec.eu

Czytaj także

ZKM PRZYPOMNA: Od poniedziałku zmiana rozkładu jazdy miejskich autobusów

Redakcja

Zdolna uczennica PSM w Wągrowcu i jej sukcesy! [FOTO]

Redakcja

Dziś sesja rady miejskiej Wągrowca. Zapadnie decyzja ws. obligacji

Krzysztof Czapul