Okno na Wągrowiec


Piłka ręczna Sport Sport dzieci i młodzieży Wiadomości Wydarzenia

Te DZIEWCZYNY potrafią GRAĆ w piłkę ręczną! [ZDJĘCIA]

Gniezno CUP 2020 dla MLUKS „Orlik” Kcynia.

W miniony weekend szczypiornistki kcyńskiego klubu rywalizowały na turnieju Gnieźnie. Zawodniczkom przyszło rywalizować z drużynami APR Gniezno 30-3, Panterami Dopiewo 8-13, APR Gladiator Oborniki 13-8. W meczu półfinałowym wygrały ze zwycięzcą grupy A, czyli Bukovią Buk 12-8.

W wielkim finale dziewczyny rywalizowały z UKS Pantery Dopiewo.

– Mecz od początku należał do rywalek. Na 8 minut przed końcem przegrywaliśmy 3-7. Jednak od tego momentu coś zaskoczyło w naszej grze i doprowadziliśmy do remisu 8-8, mając na sam koniec dwie piłki meczowe. W doliczonym czasie zwyciężał zespół, który zdobędzie złotą bramkę. Gra trwała prawie 5 minut… Oba zespoły świetnie broniły. Jednak to nasze szczypiornistki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły – tak relacjonuje to jeden z trenerów dziewcząt, Bartek Łyszczarz.

Pan Bartek przyznaje, że to był niesamowity finał.

– Już po raz drugi rocznik 2008 i młodsi wygrywa turniej w Gnieźnie, po raz drugi z Dopiewem i po raz drugi jedną bramką wcześniej przegrywając mecz grupowy – wyjaśnia.

Wielkie brawa dla dziewcząt oraz dla trenerów Natalii Grzegorek i Bartka Łyszczarza.

Iga Wiśniewska została wybrana najlepszą zawodniczką Gniezno CUP 2020, a Martyna Ciesielska została uznana za wyróżniającą się zawodniczkę kcyńskiego zespołu.

SKŁAD:

Martyna Ciesielska (bramka), Iga Wiśniewska (15), Maria Sobczak (23), Martyna Branicka (7), Daria Hallas (12), Weronika Hallas (11), Marta Węglicka (3), Eliza Chudzik (1), Marcelina Borowska (1).

TRENERZY:

Natalia Grzegorek i Bartek Łyszczarz.

Tekst i foto: Bartek Łyszczarz, MLUKS „Orlik” Kcynia

Czytaj także

PIRAT DROGOWY: Pędził w mieście prawie 150 km/h

Remigiusz Priebe

SAMOCHÓD UDERZYŁ CZOŁOWO W DRZEWO. Kierowca próbował uniknąć zderzenia ze zwierzęciem [ZDJĘCIA]

Remigiusz Priebe

Jutrzejszy MECZ Nielby bez publiczności, ale będzie RELACJA ONLINE

Krzysztof Czapul