Okno na Wągrowiec

Na sygnale Wiadomości Wydarzenia

TAK WYGLĄDAŁ SZYNOBUS PO WCZORAJSZYM WYPADKU! Kolej i strażacy pokazali zdjęcia

Zostały opublikowane nowe szczegóły wypadku, do którego doszło wczoraj w Czerwonaku.

O wypadku informowaliśmy wczoraj w artykule Z OSTATNIEJ CHWILI! CIĘŻARÓWKA ZDERZYŁA SIĘ Z SZYNOBUSEM! CO NAJMNIEJ JEDEN PASAŻER W SZPITALU! [ZDJĘCIA/FILMY].

Dzisiaj poznaliśmy więcej szczegółów. W wypadku, który miał miejsce wczoraj (w poniedziałek) około godziny 19.40, brał udział samochód ciężarowy marki MAN ciągnący naczepę oraz szynobus. Pociąg relacji Wągrowiec – Poznań Główny uderzył w pojazd ciężarowy na przejeździe kolejowym kat. D (niestrzeżonym) w miejscowości Czerwonak. Siła uderzenia była tak duża, że doszło do wykolejenia szynobusu.

– Z uwagi na odległość jaka dzieliła miejsce zderzenia z miejscem zatrzymania szynobusu (ponad 400 metrów), kierujący działaniami podzielił miejsce akcji na dwa odcinki bojowe. Kierowca samochodu opuścił pojazd o własnych siłach. Pociągiem podróżowało około 30 osób, które częściowo same opuściły pociąg, natomiast 13 osób zostało ewakuowanych przez ratowników – relacjonuje asp. sztab. Tomasz Kołtuńczyk z poznańskiej straży pożarnej.

Do działań strażaków należała ocena (wraz z zespołem pogotowia) stanu osób podróżujących pociągiem oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie akumulatora w samochodzie ciężarowym. Ponadto strażacy zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z pojazdów.

Po przebadaniu wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w celu wykonania szczegółowych badań. Ruch kolejowy na trasie został wstrzymany, a służby kolei prowadziły oględziny torowiska celem stwierdzenia ewentualnych uszkodzeń.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bolechowa, zastęp z OSP Promnice i zastęp OSP Czerwonak. Na miejscu operowały także: karetka pogotowia z Poznania, trzy radiowozy policji, a także straż gminna z Czerwonaka i Służba Ochrony Kolei.

Źródła: PSP Poznań, Koleje Wielkopolskie sp. z o.o., Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonaku, OSP Promnice.

Czytaj także

Po kolizji panie umówiły się przy bankomacie. Ale sprawczyni… zwiała

Krzysztof Czapul

POLICJA OSTRZEGA: Nowa metoda oszustów to… DEZYNFEKCJA PIENIĘDZY!

Krzysztof Czapul

UWAGA! Więcej policjantów patroluje ulice, parki, tereny rekreacyjne. Tam nie powinno być nikogo! [FILM]

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej