Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

Synoptycy ostrzegają przed nawałnicami!

Do dzisiaj, do północy obowiązuje ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami.

Wczorajsze nawałnice szczęśliwie nas ominęły, ale zagrożenie nadal istnieje. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego powiatu ostrzeżenie drugiego stopnia. Taki sam alert obowiązuje w niemal całym kraju.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 do 50 litrów na metr kwadratowy oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę, a pod koniec dnia i wieczorem lokalnie nawet do 100 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwy grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk zostało określone na 90 procent.

Przypomnijmy, że cały czas obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami. Pisaliśmy o tym w artykule UWAGA! SYNOPTYCY IMGW OSTRZEGAJĄ PRZED UPAŁAMI.

W czasie wysokich temperatur na Rynku działa „kurtyna wodna”, przy której można się choć na chwilę ochłodzić. Będzie się ona pojawiać na kilka godzin, w porach, gdy słońce grzeje najmocniej, czyli od około godziny 12.00 do wczesnych godzin popołudniowych. Pisaliśmy o tym w artykule UWAGA! Wróciły upały. Na szczęście ochłodzi nas kurtyna wodna na Rynku.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia? Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu.

Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Czytaj także

Najpierw kradli czereśnie na oczach właścicieli i ich obrażali. Później porwali telefon i uciekli. Policja ich złapała

Redakcja

IMGW OSTRZEGA: Dziś u nas możliwe BURZE, silne opady DESZCZU. Wiatr do 80 km/h. Lokalnie GRAD

Krzysztof Czapul

Kilka razy był zatrzymywany przez policję. Miał dwa sądowe ZAKAZY jazdy. Teraz trafi za KRATKI!

Redakcja