Okno na Wągrowiec
Wiadomości Wydarzenia

UWAGA! SYNOPTYCY IMGW OSTRZEGAJĄ PRZED UPAŁAMI

Od dzisiaj do co najmniej czwartku wysokie temperatury dadzą się we znaki mieszkańcom powiatu wągrowieckiego.

Nadciąga fala upałów! Już dzisiaj temperatura w cieniu może osiągnąć nawet 33 stopnie Celsjusza. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatu wągrowieckiego wydał w tej sprawie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu przewiduje od dzisiaj do 29 sierpnia (czyli do czwartku włącznie) temperaturę maksymalną w dzień od 30 do 33 stopni Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 17 do 20 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia takich upałów określono na 90 procent.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?
Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

Czytaj także

Nocami i nad ranem wciąż mogą u nas występować przymrozki

Redakcja

Ruszyła rekrutacja dzieci do wągrowieckiego żłobka

Redakcja

Dzisiaj na wągrowieckim cmentarzu zgubiono BRANSOLETKĘ. Na znalazcę czeka NAGRODA [FOT|O]

Redakcja