Okno na Wągrowiec
Ale wstyd! Samorząd i polityka Społeczeństwo Wiadomości

ALE WSTYD! Kiedy ukończą pomnik? Ratusz odpowiada: NIE WIEMY

Wciąż nie wiadomo, kiedy pomnik ku czci Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu zostanie wreszcie ukończony.

Kilka dni temu wznowiono prace przy pomniku przed wągrowieckim Ratuszem. Nasi czytelnicy zaczęli mieć nadzieję, że a nuż lada moment wreszcie go uroczyście odsłonią. Nic z tego.

– Wykonawca już tyle razy nie dotrzymywał podawanych przez siebie terminów, że nie potrafimy jednoznacznie określić dnia zakończenia prac przy pomniku. Liczymy na to, że prace zostaną ukończone w najbliższym czasie – usłyszeliśmy od rzecznika burmistrza miasta.

Przypomnijmy, że pomnik miał zostać uroczyście odsłonięty pod koniec ubiegłego roku, z okazji 100-lecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Niestety, poprzednie władze wybrały fatalnego wykonawcę, który za nic ma kolejne terminy. Za opóźnienia ma mieć naliczone kary. A ile nas ten pomnik będzie dokładnie kosztował? Jeszcze nie wiemy.

– Miasto nie poniosło jeszcze żadnych kosztów, gdyż wynagrodzenie przelewane jest dopiero po zakończeniu prac. Wykonawcy nie naliczono dotychczas kar. Stanie się tak dopiero po zakończeniu przez niego prac – tłumaczy nam rzecznik.

Zdjęcia: Marek Świdrak

Czytaj także

Zimowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Wągrowca [FOTO]

Redakcja

Pan Zbyszek przejechał miejskim rowerem ponad 3 tysiące kilometrów!

Redakcja

SEZON ZIMOWY: Lodowisko ruszy już wkrótce

Redakcja