Okno na Wągrowiec
Kultura Na luzie Relacje wideo Wasze artykuły Wiadomości Wydarzenia

Śpiewali pięknie jak Jarocka [WIDEO]

V Regionalny Festiwal Polskiej Piosenki im. Ireny Jarockiej dobiegł końca. Finał odbył się wczoraj, 9 czerwca w hali sportowej w Wapnie.

Przypomnę Państwu, że nieprzypadkowo patronką tego festiwalu jest piosenkarka Irena Jarocka. Artystka urodziła się 18 sierpnia 1946 r. , w niedzielę, o godz. 5:20 w Srebrnej Górze koło Kcyni. Podczas Festiwalu można było obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości artystki oraz zdjęcia ze spotkania z Ireną Jarocką latem 2004 r. podczas koncertu w Vivie w Wapnie i koncertu w Srebrnej Górze.

Przez wiele lat była gwiazdą polskiej piosenki a jej przeboje są znane nie tylko w Polsce. Irena występowała bowiem również na estradzie we Francji , Rosji, Niemczech i USA. Z pewnością jest dla nas najbardziej popularną piosenkarką pochodzącą z naszej okolicy. Sam konkurs organizowany jest już od 2015 roku. Od 2017 roku organizatorem jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno. Środki na ten cel Stowarzyszenie pozyskuje z budżetu Starostwa Powiatowego w Wągrowcu oraz ze środków Fundacji Ireny Jarockiej. W tym roku zasięg konkursu został poszerzony o Gminy działające w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dolina Wełny. Stowarzyszenie Dolina Wełny zasponsorowało najmłodszym uczestnikom piękne nagrody w każdej kategorii. Bardzo dziękujemy zatem za wsparcie organizacyjne ze strony Pana Prezesa Janusza Woźniaka.

Do tegorocznej edycji IRENIADY swój udział zgłosiły następujące szkoły: SP im. Adama Mickiewicza w Wapnie, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Wiatrowa, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Łekna, Szkoła Muzyczna Yamaha z Wągrowca (reprezentanci tej szkoły to uczennica Szkoły Podstawowej w Wapnie oraz uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowie Żońskim), SP nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich z Wągrowca, Prywatna Szkoła „Akademia Talentów” z Wągrowca, SP z Niemczyna, SP im. Stefana Czarnieckiego z Mieściska, Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku, SP im. ppłk.W. Kowalskiego w Gołańczy, SP im. Stanisława Staszica w Morakowie.

JURY w składzie: Alicja Tylkowska – prezenterka Waszego Radia FM, Dawid Kardaszewicz – aktor w Teatrze imienia Juliusza Słowackiego w Krakowie, Artur Czajka – wychowawca Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wapnie przyznali następujące nagrody:

KAT. I ( 1-3 SP) I miejsce – Martyna Zawielak (SP w Łeknie) II miejsce – Milena Grabakiewicz (SP nr 2 w Wągrowcu) III miejsce – Natasza Pisarek (SP im. A. Mickiewicza w Wapnie)

KAT. II ( IV – VI SP) I miejsce – Roksana Zjawińska (SP w Niemczynie) II miejsce – Aleksandra Bromberek (Szkoła muzyczna Yamaha Wągrowiec) III miejsce – Daniel Pisarek (SP nr 2 Wągrowiec)

KAT. III ( VII-VIII SP i III G) I miejsce – Oliwia Piechnik (SP nr 2 w Wągrowcu) II miejsce Dominika Wożniak (SP w Gołańczy) III miejsce Kimbali Ajwang (SP im. A. Mickiewicza w Wapnie)

Nagrodę publiczności ufundowaną przez Wasze Radio FM otrzymała Eliza Wichłacz z Prywatne Szkoły „Akademia Talentów” w Wągrowcu za piosenkę „Chłopcy z weselszych lat”.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom. W tym roku patronat medialny nad konkursem objęło WASZE RADIO FM, oraz Głos Wągrowiecki. Zarówno Wasze Radio FM jak i Redakcja Głosu Wągrowieckiego ufundowała również dodatkowe nagrody dla najlepszych uczestników IRENIADY 2019. Ponadto tuż przed konkursem Prezes Stowarzyszenia wraz z Panią Anną Borczykowską, która była pomysłodawcą, zasadzili przed budynkiem szkoły w Wapnie lipę, dla upamiętnienia wspaniałej artystki. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy najpopularniejszą piosenkę Jarockiej : „Odpływają kawiarenki”.

Wojciech Rochowiak

Tekst, foto i wideo: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Wapno

Czytaj także

Doktor Zygmunt Nieżychowski w gronie nominowanych w konkursie „Wielkopolski Lekarz z Sercem”

Redakcja

WĄGROWIEC: Jest konkurs na dyrektora szkoły podstawowej nr 4

Redakcja

Wągrowiecki „Camping 177″ po raz kolejny w gronie najlepszych

Redakcja