Okno na Wągrowiec
Gorący temat Na luzie Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

NASZ PORADNIK: Rowery miejskie już dostępne. Wszystko co musisz wiedzieć, by z nich korzystać

kondolencje Hubert Paluch okno
kondolencje Hubert Paluch um
kondolencje Hubert Paluch mciw
kondolencje Hubert Paluch pd

Oficjalnie od wczorajszego popołudnia w Wągrowcu można skorzystać z „roweru miejskiego”.

GDZIE SĄ ROWERY?

55 rowerów stoi na 13 stacjach w całym mieście. Te stacje to: „Kcyńska” (przy Zespole Szkół nr 1), „Dworzec”, „Rynek” (przy wiacie ZKM), „Kościuszki/ZS 2” przy Zespole Szkół nr 2 (droga wjazdowa do Aquaparku od strony Wydziału Komunikacji), „Urząd Miejski” (ul. Kościuszki), „Reja” (przy przystanku autobusowym – wiata 05, naprzeciw kościoła pw. św. Wojciecha), „Przemysłowa” (przy skrzyżowaniu z ul. Nad Nielbą przy przystanku autobusowym), „Bartodziejska” (miejsce zjazdu nad Jezioro Durowskie), „Główna Osiedla” (przy skrzyżowaniu z ul. Grunwaldzką, przystanek ZKM), „Janowiecka” (przy przystanku autobusowym ZKM, przy skrzyżowaniu z ul. Polną), Osiedle Wschód „Bukowieckiego” (przy przystanku autobusowym, obok kościoła), „Plac Wrzosowy” (przy boisku, za piłkochwytem od strony ulicy), „Park 600-lecia” (wejście od ul. Lipowej, przy deptaku miedzy placem zabaw a miasteczkiem ruchu drogowego).

ROWERY SĄ POD STAŁĄ KONTROLĄ

Wszystkie rowery mają wmontowane GPS, co pozwala w każdej chwili kontrolować, co się z nimi dzieje i gdzie dokładnie są.

24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu pracuje biuro obsługi „Wągrowieckiego Roweru Miejskiego”. Kontakt pod nr tel.: 88 77 66 833 lub mailem: bok@roovee.eu

JAK ROWER WYPOŻYCZYĆ?

Aby skorzystać z roweru potrzebujemy smartfona. Następnie trzeba ściągnąć aplikację i już. A co jeśli nie mamy smartfona? Wtedy można zalogować się przez komputer: bok@roovee.eu. Wtedy z biurem obsługi klienta kontaktujemy się telefonicznie, wybierając rower, który nas interesuje. Można to również zrobić poprzez SMS.

Potem musimy zasilić nasze konto opłatą inicjalną to 10 zł. Kolejny krok to zeskanowanie telefonem kodu QR z kierownicy lub blokady  nad tylnym kołem i możemy jechać! Jeśli wypożyczymy rower, to pierwsze 30 minut jazdy jest bezpłatne. Gdy jazdę skończymy, musimy ręcznie zamknąć blokadę koła. I to wszystko.

ILE TO KOSZTUJE?

Pierwsze 30 minut jest bezpłatne. Później opłata za 1 minutę jazdy lub płatnego postoju to 5 groszy za 1 minutę. Roweru nie musimy pozostawić w którejś z 13 stacji. Możemy go zostawić w dowolnym miejscu, byle było to miejsce na terenie Wągrowca i ogólnie dostępne. Wtedy jest nam jednak naliczana opłata 4 zł. Uwaga! Jeśli wypożyczymy rower pozostawiony poza strefą, a odstawimy go do jednej z 13 stacji, to dostaniemy bonus na nasze konto – 2 zł.

Przynamniej 1 raz dziennie ZKM będzie objeżdżał miasto i zbierał rowery pozostawione poza strefą.

Jeśli rower pozostawimy w odległości do 20 km poza obszarem funkcjonowania WRM musimy liczyć się z opłatą 100 zł. Pozstawienie roweru dalej niż 20 km to już opłata aż 1 tys. zł.

Aby móc korzystać z WRM, na naszym koncie musi być przynajmniej 3 zł.

DO KIEDY BĘDZIEMY JEŹDZIĆ?

Na pewno nie przez cały rok. W okresie zimowym WRM nie będzie działać. A do kiedy będziemy mogli z rowerów miejskich korzystać? To jeszcze nie jest ostatecznie ustalone, bo zależy od warunków pogodowych, ale najpewniej do połowy listopada.

Czytaj także

Pogrzeb Huberta Palucha odbędzie się w sobotę

Redakcja

Policja zatrzymała do kontroli. Zaczął uciekać, bo jest poszukiwany

Redakcja

Nowy dzielnicowy w Wągrowcu. Wiemy, jakie ma cele

Redakcja