serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Na sygnale Wiadomości

Skuterem rzucił w radiowóz i uciekał na piechotę


zatrudnie
artdent baner

27-latek był pod wpływem narkotyków, a listem gończym był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu.

Niedziela, 30 lipca. Podczas patrolowania drogi leśnej policjanci z Margonina podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcy skutera.

– Pomimo wydania sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nakazujących zatrzymanie pojazdu, kierujący zignorował polecenia, nie zatrzymał pojazdu i kontynuował dalszą jazdę – tłumaczą funkcjonariusze.

W pewnym momencie mężczyzna zatrzymał się i… rzucił jednośladem w stronę radiowozu, uszkadzając go, a następnie zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim woreczek z białym proszkiem. 27-latek przyznał się, że wcześniej zażył amfetaminę.

– Sprawdzenia w policyjnych bazach pozwoliły na ustalenie, że kierowca skutera poszukiwany jest listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wągrowcu w związku z wcześniej zasądzoną karą. Pojazd, którym się poruszał, nie posiadał tablicy rejestracyjnej, ważnych badań technicznych oraz aktualnej polisy OC – wyjaśnia policja.

Mężczyzna został zatrzymany. To mieszkaniec gminy Szamocin, który już usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania substancji psychotropowej. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że prowadził pojazd będąc pod wpływem amfetaminy, będzie miał uzupełnione zarzuty o ten czyn. Oprócz tego odpowie także za uszkodzenie radiowozu.

Odrębnie policja prowadzi także czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące kierowania pojazdem mechanicznym pomimo braku dopuszczenia go do ruchu. Posiadacz pojazdu mechanicznego odpowie także za brak OC, które jest obowiązkowym ubezpieczeniem, a za którego brak grożą dotkliwe kary finansowe.

Źródło: KPP Chodzież

Czytaj także

31-latek był poszukiwany do odbycia kary. Uciekał, ale go złapali

Redakcja

Policjanci skontrolowali auto. Kierowca był POSZUKIWANY. Już trafił do WIĘZIENIA

Redakcja

Zignorował zakazy sądów! Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności

Redakcja