serpol praca

Okno na Wągrowiec
Grzegorz Piechowiak
Samorząd i polityka Wiadomości Zdrowie

W Gołańczy ma powstać grota solna. Brakuje jednak kilkuset tysięcy zł


zatrudnie
artdent baner

Teraz o realizacji inwestycji zdecydują radni w trakcie najbliższej, sierpniowej sesji nadzwyczajnej.  Jeżeli zapadnie decyzja o budowie groty solnej, to samorząd będzie musiał ze środków własnych dołożyć brakująca kwotę.

Być może już niebawem mieszkańcy Gołańczy nie będą musieli wyjeżdżać nad morze, by pooddychać czystym, zjonizowanym powietrzem. Budynek na stadionie ma być rozbudowany, a powstać ma tam grota solna, w której panuje taki sam mikroklimat jak nad morzem. Częste oddychanie takim powietrzem nie tylko odpręża, ale także wspomaga leczenie wielu chorób.

Projekt ma zostać zrealizowany ze środków uzyskanych za wysoki poziom wyszczepień w ramach środków covidowych.

Gmina Gołańcz zwyciężyła w konkursie Narodowego Programu Szczepień „Rosnąca Odporność”, otrzymując za to nagrodę w wysokości miliona złotych. Pieniądze z nagrody mogą być wydane na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19.

Jak wyjaśniają władze Gołańczy, zakończył się przetarg na budowę groty solnej w Gołańczy. Stanęły do niego dwie firmy, jednak kwoty, które zaproponowały, są wyższe od planowanych.

Decyzja o przeznaczeniu tych funduszy właśnie na budowę groty solnej była wynikiem konsultacji społecznych. Mieszkańcy miasta i gminy Gołańcz mieli realny wpływ na kształtowanie infrastruktury w swoim regionie.

Zgodnie z zakończonym przetargiem, najniższa kwota zaproponowana przez firmę GRINGO Sp. z o.o. z Wągrowca przekracza kwotę założoną. Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tego zadania 930 000,00 zł. Firma Gringo zaproponowała 1 315 749,60 zł. Druga oferta była jeszcze wyższa, firma PHU „Dor-Bud” z Szamocina zaproponowała 1 381 290,00 zł.

Teraz o realizacji inwestycji zdecydują radni w trakcie sesji nadzwyczajnej, którą jeszcze w sierpniu planuje zwołać burmistrz Mieczysław Durski. Jeżeli zapadnie decyzja o budowie groty solnej to samorząd będzie musiał ze środków własnych dołożyć brakująca kwotę.

Na zdjęciu: grota solna w wągrowieckim Aquaparku.

Źródło: Miasto i Gmina Gołańcz

Fot. Aquapark Wągrowiec

Czytaj także

Rondo w Łeknie gotowe już prawie w połowie [FOTO]

Redakcja

Zamek w Gołańczy jednak doczeka się rewitalizacji?

Redakcja

Dożynki powiatowo-gminne już wkrótce. Wiemy, jakie będą atrakcje [ZAPOWIEDŹ]

Redakcja