Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego odwołana

Początkowo sesja powiatu miała być przeniesiona ze środy 25 marca na wtorek 31 marca. Ostatecznie została całkiem odwołana.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną i ogłoszonym stanem epidemii w kraju, po konsultacjach z radnymi, postanowiliśmy przełożyć termin posiedzenia Rady Powiatu Wągrowieckiego z 25 na 31 marca br. Jednak wprowadzone od dzisiaj kolejne obostrzenia i zalecenia Ministra Zdrowia wpłynęły na decyzję o odwołaniu sesji w marcu – wyjaśniają starosta Tomasz Kranc i przewodnicząca rady Małgorzata Osuch.

Radni Powiatu otrzymują na bieżąco materiały sesyjne i inne informacje poprzez pocztę elektroniczną. W celu zapewnienia funkcjonowania samorządu powiatowego normalnie odbywają się posiedzenia Zarządu Powiatu. Planowana tzw. „specustawa” już w najbliższych dniach da nowe narzędzia prawne do skutecznego działania również administracji powiatowej. Sesje Rady Powiatu i posiedzenia jej Komisji zostaną przywrócone zaraz po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem.

Obecnie do budynku starostwa wpuszczani są wyłącznie pracownicy urzędu. Klienci obsługiwani są w tymczasowym punkcie obsługi. Chodzi o zapewnienie wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym wykonywaniu zadań administracji samorządowej.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

KORONAWIRUS w powiecie wągrowieckim, stan na 8 kwietnia, godz. 12.00: 4 OSOBY W SZPITALU (3 OSOBY ZAKAŻONE, 1 PODEJRZANA O ZAKAŻENIE). 273 OSOBY OBJĘTE KWARANTANNĄ, A 17 NADZOREM EPIDEMIOLOGICZNYM

Krzysztof Czapul

POLICJA: Mniej interwencji domowych. Mniej zgłoszeń o znęcanie

Krzysztof Czapul

NOWE FAKTY: ZAKAŻONY WĄGROWCZANIN WRACAŁ Z ZAGRANICY. OD MIESIĘCY NIE MIAŁ KONTAKTU Z NASZYM POWIATEM

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej