Okno na Wągrowiec

Samorząd i polityka Wiadomości Wydarzenia

Sesja Rady Powiatu Wągrowieckiego odwołana

Początkowo sesja powiatu miała być przeniesiona ze środy 25 marca na wtorek 31 marca. Ostatecznie została całkiem odwołana.

– W związku z sytuacją epidemiologiczną i ogłoszonym stanem epidemii w kraju, po konsultacjach z radnymi, postanowiliśmy przełożyć termin posiedzenia Rady Powiatu Wągrowieckiego z 25 na 31 marca br. Jednak wprowadzone od dzisiaj kolejne obostrzenia i zalecenia Ministra Zdrowia wpłynęły na decyzję o odwołaniu sesji w marcu – wyjaśniają starosta Tomasz Kranc i przewodnicząca rady Małgorzata Osuch.

Radni Powiatu otrzymują na bieżąco materiały sesyjne i inne informacje poprzez pocztę elektroniczną. W celu zapewnienia funkcjonowania samorządu powiatowego normalnie odbywają się posiedzenia Zarządu Powiatu. Planowana tzw. „specustawa” już w najbliższych dniach da nowe narzędzia prawne do skutecznego działania również administracji powiatowej. Sesje Rady Powiatu i posiedzenia jej Komisji zostaną przywrócone zaraz po ustabilizowaniu się sytuacji związanej z koronawirusem.

Obecnie do budynku starostwa wpuszczani są wyłącznie pracownicy urzędu. Klienci obsługiwani są w tymczasowym punkcie obsługi. Chodzi o zapewnienie wszystkim maksymalnego bezpieczeństwa przy jednoczesnym wykonywaniu zadań administracji samorządowej.

Źródło: wagrowiec.pl

Czytaj także

DOBOWY REKORD ZAKAŻEŃ W POWIECIE! Dwie z tych osób TRAFIŁY DO SZPITALA

Remigiusz Priebe

TYLKO 1 nowe ZAKAŻENIE w powiecie. Znów PONAD 13 TYSIĘCY przypadków w całym kraju

Remigiusz Priebe

Z OSTATNIEJ CHWILI: PREZYDENT ANDRZEJ DUDA MA KORONAWIRUSA

Remigiusz Priebe