Okno na Wągrowiec
Gorący temat Społeczeństwo Wiadomości

Bliscy Agnieszki oraz Krystiana apelują o pomoc w ratowaniu ich zdrowia

Ruszyła zbiórka z pomocą dla Agi i Krystiana, poszkodowanych w tragicznym wypadku w Gołańczy.

Ten wypadek wstrząsnął wszystkimi. Kilka dni temu doszło do niego w Gołańczy. Pisaliśmy o tym tutaj:

Niestety, zmarła jedna z uczestniczek tego wypadku, pani Margarita. Reszta wymaga pomocy i kosztownej rehabilitacji. Właśnie ruszyły zbiórki. Jedną z nich prowadzi mąż pani Agnieszki.

– Nazywam się Piotr Olszak i na wstępie chciałbym bardzo  podziękować każdemu kto wyraził zainteresowanie i otworzył link do zbiórki. Jak wielu z Was słyszało dotknęła nas straszna tragedia.  We wtorek 7 marca, na wyjeździe z Gołańczy w stronę Margonina doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych. Jedną z osób poszkodowanych jest moja żona  Agnieszka, która odniosła wiele obrażeń.  Między innymi doznała urazu złamania oczodołu, barku, ręki, nogi  i licznych złamań miednicy wraz z panewką stawową. W związku z tym czeka ją długa hospitalizacja i jeszcze dłuższa rehabilitacja co ponosi za sobą ogromne koszty przerastające przeciętne możliwości.  Z góry bardzo dziękuję za pomoc – mówi Piotr.

POMÓC AGNIESZCE MOŻNA TUTAJ:

https://pomagam.pl/

Na tym samym portalu pomagam.pl ruszyła także zbiórka dla Krystiana, jednego z kierowców poszkodowanego w tym wypadku.

– Wielu z Was słyszało o tragicznym wypadku na  DW193 na odcinku Gołańcz-Tomczyce. Dnia 7 marca otrzymaliśmy telefon o wypadku w którym jednym z uczestników był Krystian. Ratownicy medyczni podjęli decyzję o zadysponowaniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dla Krystiana. Bardzo szybko okazało się, że obrażenia są bardzo poważne. Złamana miednica, kolano, krwiak na wątrobie, zapadnięte płuco, złamane żebra oraz krwiak w głowie. Lekarze postanowili wprowadzić go w śpiączkę farmakologiczną. Przez ostatnie dni Krystian był pod respiratorem ze względu na stan swoich płuc. Czekają go dwie poważne operacje oraz bardzo długa rehabilitacja. Powrót Krystiana do zdrowia będzie długotrwałym procesem. Postanowiliśmy o założeniu zbiórki, mimo że Krystian nigdy wcześniej nie prosił o pomoc i sam by się na to nie zdecydował. Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę przekazaną na powrót Krystiana do zdrowia – apelują o pomoc jego bliscy.

POMÓC KRYSTIANOWI MOŻNA TUTAJ:

https://pomagam.pl/pcp8k4