Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Był tak upojony alkoholem, że zająć się nim musiała policja

46-letni mieszkaniec gminy Skoki leżał na placu Kościelnym.

– Zgłoszenie do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło w piątek kilkanaście minut przed godziną 21:00 – tłumaczy rzecznik wągrowieckiej policji.

W Skokach na Placu Kościelnym przy jednej nieruchomości na schodach przy wejściu leżał mężczyzna. Zgłaszający mieszkaniec zaniepokojony hałasami postanowił wezwać służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Nie potrafił do końca określić czy coś mu dolega, czy też w jakim stanie się znajduje. Okoliczności sprawdzili policjanci.

Na miejscu czynności podjął patrol dzielnicowych ze Skoków.

– Okazało się że jeden z mieszkańców gminy doprowadził się do takiego stanu upojenia alkoholem, że wymagał interwencji służb. Został on doprowadzony do wytrzeźwienia do wągrowieckiej jednostki policji. Po wytrzeźwieniu został zwolniony – tłumaczy rzecznik i dodaje, że konsekwencją jest z góry ustalona opłata w wysokości 230 zł, którą obowiązek ma zapłacić każdy doprowadzony do wytrzeźwienia.

Dodatkowo na 46-letniego mężczyznę po wytrzeźwieniu został nałożony mandat karny. Za popełnione wykroczenie, czyli nieobyczajny wybryk, grozi mu kara grzywny w wysokości do 500 złotych.

Źródło: KPP Wągrowiec

Fot. ilustracyjne „OnW”

Czytaj także

Kierowca miał 2,5 promila! Właśnie zapadł WYROK w jego sprawie

Redakcja

W Skokach będzie STREFA KIBICA! Wspólnie obejrzeć będzie można mecz POLSKA – HOLANDIA

Redakcja

Michał Piaskiewicz z urzędu w Wągrowcu przechodzi do Skoków

Krzysztof Czapul