Okno na Wągrowiec
Do kina Gorący temat Kultura Na imprezę Na luzie Niezbędnik Społeczeństwo Wiadomości Wydarzenia

RUSZ SIĘ! W weekend nie siedź w domu. Przewodnik imprezowy

W sobotę i niedzielę nie będzie nudno.  Muzyka gruzińska, walka piłkarzy o III ligę, wystawa koni, a potem także mistrzostwa świata modeli żaglowych.

SOBOTA

MDK zaprasza na podsumowanie sezonu

W sobotę o 10.30 w Sali Kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu wydarzenie pt. „Pasja – nasz pomysł na wolny czas”. Wystąpią: Teatr Mały (grupa młodsza i starsza), grupa Taneczno-Marszowa „Fart” oraz grupa baletowa. To wszystko zaś w ramach podsumowania sezonu kulturalnego2018/2019.

Piłkarze Nielby w drodze po awans do III ligi

Żółto-czarni grają świetnie. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki, a Nielba ma 6 punktów przewagi nad drugim w tabeli Lubuszaninem Trzcianka. Jeżeli w ostatnich trzech meczach drużyna zdobędzie minimum 4 punkty, to wygra ligę. Losy zwycięstwa zależą już tylko od niej samej. Nie musi oglądać się na przeciwników. Jutro, czyli w sobotę 15 czerwca nielbści na swoim stadionie OSiR o godzinie 17.00 zmierzą się z Polonią Leszno.

Awans nielbiści mają już tylko w swoich nogach i głowach.

Miejsce: Ośrodek Sportu i Rekreacji, stadion piłkarski

Data: 15.06.2019 17:00

Zagra gruziński artysta

MDK w Wągrowcu zaprasza na koncert Davita Shani, gruzińskiego muzyka i kompozytora. Bilety w cenie 50 zł. Występ rozpocznie się w sobotę o godzinie 20 w amfiteatrze miejskim.

Davit Shani to gruziński muzyk i kompzytor.

Miejsce: Amfiteatr Miejski

Data: 15.06.2019 20:00

NIEDZIELA

XXI Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych

W niedzielę na boisku w Durowie czeka nas nie lada atrakcja – wystawa koni hodowlanych. A jakie atrakcje nas tam czek? Pokazy w wykonaniu ułanów, występy artystyczne, zespół „Fart”, konkursy skoków. Uwaga! Będzie można wygrać na loterii konia za jedyne 10 zł!

Miejsce: Wągrowiec-Durowo

W Durowie będą pokazy, zawody, ale i możliwość wygrania konia za 10 złotych!

Data: 16.06.2019 14:00

PONIEDZIAŁEK

Mistrzostwa Świata modeli żaglowych

W poniedziałek w Wągrowcu wystartują Mistrzostwa Świata Modeli Żaglowych Naviga. Przez kilkanaście dni najlepsi modelarze z całego świata będą walczyć na tafli jeziora Durowskiego. Dodajmy, że Wągrowiec znany jest na modelarskiej mapie Europy i świata, bo to właśnie u nas regularnie odbywają się nie tylko regaty krajowe, ale też imprezy z cyklu pucharu Europy. Mistrzostwa Świata zagoszczą u nas po raz drugi.

Wągrowiec nie tylko w kraju słynie z zawodów modeli żaglowych.

Warto wspomnieć, że z Wągrowca pochodzą utytułowani zawodnicy Jan Springer i Tomasz Sawicki, który oczywiście wystąpią w Wągrowcu.

Co ciekawe, w ramach mistrzostw w czwartek 20 czerwca na plaży miejskiej odbędzie się wyjątkowy koncert „Wągrowieckie Szanty”.  

Kino MDK również zaprasza na seanse przez cały weekend. A co będą grali?

„Kraina cudów” – film dla dzieci. 15, 16 czerwca, godz. 16.00.

June, urodzona optymistka, dla której każdy nowy dzień jest nową przygodą, niespodziewanie odkrywa nieprawdopodobne, ukryte w lesie wesołe miasteczko – pełne niezwykłych atrakcji i zabawnych mówiących zwierząt. Tyle że coś tam nie gra… June wkrótce odkryje, że park istnieje tylko w jej wyobraźni, jest więc jedyną osobą, która może zaprowadzić tam porządek. Dziewczynka łączy siły z niezwykłymi zwierzakami, by ocalić park i przywrócić jego cudowną atmosferę.

„Krew Boga” – 15, 16 czerwca, godz. 20.00.

Wczesne średniowiecze. Na ostatnią pogańską wyspę, cudem uniknąwszy śmierci, dociera rycerz Willibrord (Krzysztof Pieczyński). Okrutnie doświadczony przez los, lecz twardo stąpający po ziemi wojownik, już dawno zginąłby, gdyby nie pomoc Bezimiennego (Karol Bernacki) – pełnego ideałów chłopaka, skrywającego przed światem prawdziwą tożsamość. Pomimo różnic w światopoglądzie i podejściu do religii, mężczyźni zostają towarzyszami podróży. Kontynuują wędrówkę połączeni wspólnym celem – chcą odnaleźć i ochrzcić ukrytą w górach osadę pogan.

Pokemon: Detektyw w Pikachu – film dla dzieci. 15, 16 czerwca godz. 18.00.

Cała historia rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry’ego – detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę.

Czytaj także

Burmistrz zaprasza na spotkanie w sprawie ulicy Skockiej

Redakcja

Sanepid zaprasza na Światowy Dzień bez Tytoniu

Krzysztof Czapul

Wiemy jak autobusy ZKM będą kursować w Boże Ciało i dzień po nim

Redakcja