Okno na Wągrowiec
Gorący temat Samorząd i polityka Wiadomości

ROSZADY W RATUSZU: Burmistrz Trytt nagle odwołała swojego zastępcę i… ponownie powołała

Justyna Michalska dzisiaj ponownie została powołana na stanowisko wiceburmistrza Wągrowca.

W miniony piątek burmistrz Alicja Trytt wydała zarządzenie w sprawie uchylenie zarządzenia z 10 maja 2024 roku. Dotyczyło ono powołania Justyny Michalskiej na stanowisko zastępcy burmistrza Wągrowca.

Co ciekawe, to weszło ono w życie z datą wsteczną, 10 maja. Co oznacza, że Justyna Michalska dotąd zastępcą nie była. Czym ta decyzja była podyktowana? Tego nie wiemy, bo zarządzenie nie ma uzasadnienia.

Przypomnijmy, że Justyna Michalska wiosną tego roku w w wyborach samorządowych została wybrana radną powiatową. Jako zastępca burmistrza musiała z tego zrezygnować. Czy zrobiła to skutecznie? O tym przekonamy się już wkrótce, tak jak i o tym, kto ją na stanowisko wiceburmistrza zastąpi.

AKTUALIZACJA:

Sprawę przed chwilą wyjaśniła sama burmistrz Alicja Trytt. Oto jej oświadczenie:

– Spieszę z wyjaśnieniem, że na tym stanowisku nie nastąpiła zmiana i wiceburmistrzem zostanie Justyna Michalska. Poprzednie zarządzenie powołujące budziło wątpliwości prawne, dlatego podjęłam decyzję o jego anulowaniu i wydaniu nowego zarządzenia, już po wygaśnięciu mandatu Justyny Michalskiej w Radzie Powiatu. Pragnę podkreślić także, poprzednie zarządzenie nie wywołało żadnych konsekwencji prawnych, ani tym bardziej finansowych dla miasta. Dziś Justyna Michalska została powołana na stanowisko zastępcy burmistrza – wyjaśnia Alicja Trytt.

Czytaj także

Burmistrz Rogoźna wybrał zastępcę i dyrektora centrum kultury [FOTO]

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Justyna Michalska zastępcą burmistrza Wągrowca

Krzysztof Czapul

WYBORY: Nowy burmistrz Wągrowca i Gołańczy oraz wójt gminy Wągrowiec

Redakcja