Okno na Wągrowiec

Kultura Wiadomości Wydarzenia

ROGOŹNO DOŁĄCZYŁO DO SZLAKU PIASTOWSKIEGO. Wraz z Wągrowcem i Łeknem może tworzyć silną jego gałąź

Gmina Rogoźno została przyjęta do elitarnej grupy miejscowości związanych z historią pierwszych Piastów – poinformował tamtejszy samorząd.

Rogoźno zgłosiło chęć przystąpienia do Szlaku Piastowskiego już rok temu. Rada Programowo–Naukowa ds. Szlaku Piastowskiego we wrześniu ubiegłego roku dała zielone światło dla rogozińskiego samorządu. Wskazała również pewne zalecenia do wdrożenia w najbliższym czasie, uznając, że Rogoźno ma jak najlepsze uwarunkowania do stworzenia na swoim terenie kompleksowej oferty turystycznej opartej na postaci Przemysła II.

Szlak Piastowski to unikatowy, jeden z najstarszych szlaków kulturowych w Polsce. Docelowo ma stać się magnesem przyciągającym turystów i najbardziej rozpoznawalnym w Polsce szlakiem kulturowym.

Przebiega on przez obszar dwóch województw: wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. W naszej okolicy należą już do niego Wągrowiec, Tarnowo Pałuckie, Łekno i Kłecko. Przystąpienie Rogoźna niewątpliwie poważnie wzmocni zachodniopałucką gałąź szlaku.

Źródła: Gmina Rogoźno, Powiat Gnieźnieński, Szlak Piastowski

Czytaj także

WALKA Z EPIDEMIĄ: Powstaje wągrowiecka baza sklepów i usługodawców online

Krzysztof Czapul

FINAŁ AKCJI: kolorowe jasie trafiły do szpitala i hospicjum

Krzysztof Czapul

Po kolizji panie umówiły się przy bankomacie. Ale sprawczyni… zwiała

Krzysztof Czapul

Korzystamy z plików cookie, aby lepiej dostosować się do Twoich preferencji. Jeśli Ci to przeszkadza, możesz wyłączyć tę opcję w swojej przeglądarce. Zaakceptuj Czytaj więcej