Okno na Wągrowiec

Ale wstyd! Wiadomości Wydarzenia

BEZMYŚLNY WANDAL POŁAMAŁ NADJEZIORNE MŁODE LIPY! W październiku posadzono je w akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”

Zniszczone zostały efekty pięknej inicjatywy…

W październiku, w ramach akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”, nad Jeziorem Durowskim w Wągrowcu rodzice sadzili drzewka dla swoich dzieci. Dzisiaj część z nich jest już zniszczona.

– Dziś nasze serca pękły i brakuje słów, żeby opisać żal – napisali wczoraj leśnicy na fanpejdżu Nadleśnictwa Durowo. I pokazali zdjęcia przedstawiające zniszczone lipy. Na szczęście leśnicy nie zamierzają się poddać: – Oczywiście obiecujemy, że wiosną uzupełnimy „braki” – deklarują.

Jedenaście nowych lip rosło od 19 października na promenadzie nad Jeziorem Durowskim. Dokładnie tylu rodziców dzieci urodzonych w 2019 roku i trochę starszych zgłosiło się bowiem do udziału w akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo”, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Durowo i burmistrza Wągrowca.

Przy każdym drzewku zawieszona została tabliczka z imieniem dziecka i datą jego urodzin – tym samym drzewka, będące symbolem nowego życia, „przypisane” są konkretnym dzieciom – patronom. Miały one rosnąć wraz z maluszkami, by za kilka lat, kiedy dzieci (gdy podrosną) mogły same się o nie troszczyć.

W październiku drzewka sadzili rodzice dla swoich dzieci, a każda lipa ma tabliczkę z imieniem „właściciela”.

Źródła: Nadleśnictwo Durowo, Lasy Państwowe, Urząd Miejski w Wągrowcu

Czytaj także

SZUKAMY WŁAŚCICIELA: Znaleziono tablicę rejestracyjną

Remigiusz Priebe

RYNEK PRACY: Bezrobocie w powiecie wzrosło drugi miesiąc z rzędu

Remigiusz Priebe

Wągrowiec ma nowy plan miasta. Kupisz go w muzeum i księgarniach

Remigiusz Priebe