Okno na Wągrowiec
Na własne oczy Wiadomości Wydarzenia

Puchar przechodni Wójta Gminy Wągrowiec dla OSP w Wągrowcu [FOTO]

– Strażaków bardzo lubię, gdyż zawsze można na nich liczyć. Szczególnie w ostatnim czasie tego doświadczyłam – powiedziała podczas otwarcia Miejsko-Gminnych Zawodów Sportowo Pożarniczych Wójt Gminy Wągrowiec Małgorzata Chmielarz.

Tegoroczne zawody sportowo-pożarnicze odbyły się na boisku sportowym w Pawłowie Żońskim, podczas których komendant Zbyszko Sygierycz złożył meldunek o gotowości prezesowi Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Wągrowcu Łukaszowi Wiatrowskiemu.

Zwody przyciągnęły tłumy kibiców, którzy z zainteresowaniem przyglądali się rywalizacji drużyn z miasta i gminy Wągrowiec.

Zawody rozpoczęto sztafetą młodzieżowych drużyn pożarniczych, którzy po jej wykonaniu rywalizowali w ćwiczeniach bojowych. Jako pierwsza swoje umiejętności zaprezentowała MDP Łekno I, która tego dnia nie miała sobie równych.

Ostatecznie MDP z Łekna I zdobyła pierwsze miejsce z ilością 1039 pkt.

 II – Pawłowo Żońskie (1009 pkt)

III – Siedleczko I (996 pkt)

IV – Łekno II (991 pkt)

V – Sienno II (969 pkt)

VI – Siedleczko II (964 pkt)

VII – Runowo (959 pkt)

VIII – Sienno I (909 pkt)

Rywalizacja wśród drużyn kobiecych „C” spotkała się z niespotykaną do tej pory niespodzianką, gdyż podczas podsumowania okazało się, że drużyny z Sienna (135 pkt.) i Łekna (135 pkt.) zdobyły tę sama ilość punktów. I tym samym decyzją komisji sędziowskiej przyznano im pierwsze miejsce, drugie miejsce otrzymała drużyna kobieca z Ochodzy (187 pkt.).

Największe emocje wzbudziła rywalizacja grupa „A” – męskie drużyny pożarnicze, do której przystąpiło dziesięć drużyn. Sztafetę najszybciej pokonała drużyna z OSP w Wągrowcu (55 sekund), natomiast w bojówce najkrótszy czas uzyskała OSP w Rąbczynie (44 sekundy). Najdłuższy czas w sztafecie odnotowała OSP w Brzeźnie Starym (62 sekundy), a bojówkę najdłużej wykonywała drużyna z OSP w Ochodzy (81 sekund). OSP w Runowie nie ukończyła ćwiczeń bojowych (brak wykonania obrotu tarczy) i została zdyskwalifikowana.

Ostateczne wyniki w kategorii „A” – męskiej:

I – OSP Wągrowiec (101 pkt)

II – OSP Rąbczyn (103 pkt)

III – OSP Pawłowo Żońskie (103 pkt.) (zdecydował wynik ćwiczeń bojowych)

IV – OSP Łekno II (106 pkt)

V – OSP Łekno I (114 pkt)

VI – Brzezno Stare (114 pkt) (zdecydował wynik ćwiczeń bojowych)

VII – OSP Siedleczko (115 pkt)

VIII – OSP Sienno (116 pkt)

IX – OSP Ochodza ( 143 pkt)

X – OSP Runowo – dyskwalifikacja

Zwycięski drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a wszyscy zawodnicy MDP piłki. Puchar przechodni Wójta Gminy Wągrowiec otrzymała zwycięska drużyna OSP w Wągrowcu, który wręczyła wójt Małgorzata Chmielarz.

Puchary również otrzymali:

– najmłodsza zawodniczka zawodów Zuzanna Przybylska z OSP w Siedleczku i najstarszy zawodnik Robert Ruszkiewicz z OSP Brzeźnie Starym.

– To w was i opiekunach jest cała nadzieja – powiedział do młodzieży podczas zakończenia zawodów Andrzej Woźnicki, wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP RP w Poznaniu.

Komisję sędziowską tworzyli przedstawiciele OSP z terenu miasta i gminy i funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP, której przewodniczył mł. kpt. Sławomir Wyrzykowski. Wśród wręczających nagrody byli mł. bryg. Jacek Rochowiak – komendant Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu, Piotr Kuźniarek – przewodniczący Rady Gminy Wągrowiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Wągrowcu Jakub Zadroga i Grzegorz Bałdyga – członek Zarządu Powiatu Wągrowieckiego.

Tekst i foto: Jan Maćkowiak, wiceprzewodniczący WKK OSP w Poznaniu

Czytaj także

Nowe godziny pracy urzędu

Redakcja

Samochód wypadł z drogi. Kierowca był uwięziony w aucie [FOTO]

Redakcja

Pijany kierowca na działkach. Sąsiedzi w porę zabrali mu kluczyki od auta [FOTO]

Redakcja