Okno na Wągrowiec

Wiadomości Wydarzenia Zwierzęta

Poseł PIS zaprezentował u nas „5-tkę dla zwierząt”

Marcin Porzucek wyjaśniał w Wągrowcu co ten projekt zakłada.

We wtorkowe wczesne popołudnie poseł Prawa i  Sprawiedliwości przed wągrowieckim Ratuszem spotkał się z dziennikarzami i wyjaśniał czym jest „5-tka dla zwierząt”, propozycja jego partii, którą być może już wkrótce przyjmą parlamentarzyści.

Te poselski projekt zakłada poprawę życia zwierząt w naszym kraju.

Porzucek wyjaśnił, że:

schroniska dla zwierząt. Dziś często źle działają. Teraz ma być nad nimi zwiększona ochrona. A poza tym prowadzić je będą mogły tylko gminy lub organizacje, które w swoim statucie mają ochronę zwierząt.

koniec z łańcuchami. Psy nie będą uwiązane przez cały czas, a ich długość ma wynosić 6 metrów.  Zwierzęta będą mogły mieć większą swobodę poruszania się.

– zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych (m.in. cyrk).

– zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Nie ma tam odpowiednich standardów trzymania zwierząt, a w tej branży pracują przede wszystkim przybysze zza naszej granicy.

– ubój zwierząt w celach rytualnych tylko na potrzeby osób żyjących w Polsce. To oznacza zakaz eksportu w takim celu do innych krajów.

Poseł wyjaśnił, że liczy iż Sejm zajmie się tym już na najbliższym posiedzeniu, a uda się go przyjąć jak najszybciej, ponad politycznymi podziałami.   

Czytaj także

Będzie NOWY WJAZD DO SKOKÓW od strony POZNANIA. Władze miasta przedstawiły KONCEPCJĘ NOWEJ ULICY

Remigiusz Priebe

BŁĘDY W PROJEKCIE: BUDŻET OBYWATELSKI WĄGROWCA ZAMIAST NA ROK 2021, TO JEST NA 2020 i 221?!

Redakcja

Przyłbice dla urzędników od firmy zajmującej się m.in. drukiem 3D

Krzysztof Czapul