serpol praca

Okno na Wągrowiec
Ale wstyd! Wiadomości

Porzucone auta straszą na każdym kroku

Zajmują miejsca na parkingach, choć od dawna nikt nimi nie jeździł.

Straszą na ulicach i parkingach. Widać gołym okiem, że nikt nimi nigdzie dawno nie jechał. Zarastają chwastami. Samochody-widma. Pisaliśmy już o wraku na ulicy Poznańskiej i o kolejnym przy ulicy Skockiej. Porzuconych aut jest jednak w Wągrowcu więcej.

Tym razem udało nam się upolować trzy niebieskie ptaki-wraki. Pierwszy (Renault) stoi na ulicy Średniej. Nie ma już nawet tablic rejestracyjnych, podobnie jak powietrza w oponach. Drugi (Audi) znaleźliśmy na osiedlowym parkingu przy ulicy Jeżyka. Jest w podobnym stanie, jak jego sąsiad z Średniej, choć tablice rejestracyjne jeszcze zachował. Trzeci (Fiat) obrasta chaszczami na Osiedlu Wschód.

Artykuł 50a Prawa o ruchu drogowym stanowi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza. Natomiast jeżeli teren należy do spółdzielni mieszkaniowej, to problem porzuconego auta spoczywa właśnie na niej.

Może zatem ktoś się nimi wreszcie zainteresuje?

Czytaj także

POBITA KOBIETA znaleziona na trawniku. Policja ma już PODEJRZANEGO. To bliski ofiary

Redakcja

Z OSTATNIEJ CHWILI: Kolizja kilku aut na wągrowieckiej obwodnicy. Są utrudnienia w ruchu [FOTO]

Redakcja

ALE POPŁYNĘLI! Za nami mikołajkowe zawody pływackie [FOTO]

Redakcja