Okno na Wągrowiec
Na sygnale Wiadomości

Policja złapała amatorów… kawy

Dwóch mężczyzn, w wieku 18 i 22 lat, okradało markety na terenie powiatu żnińskiego i okolic. Ich łupem padły głównie z kawy. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policję powiadomiono, że dwóch mężczyzn dokonało kradzieży kilkunastu paczek kawy z jednego z marketów na terenie gminy Żnin.

Jak się później okazało, mężczyźni, po tej kradzieży udali się do kolejnego z marketów, tym razem na terenie gminy Janowiec Wielkopolski. Czujnością wykazał się pracownik sklepu, który o podejrzanej osobie powiadomił dzielnicowego, który niezwłocznie udał się na miejsce.

– Dzielnicowi z janowieckiego komisariatu zatrzymali na terenie sklepu 18-letniego mężczyznę, który opisem przypominał sprawcę kradzieży ze sklepu na terenie gminy Żnin. Natomiast drugi ze złodziei, 22-latek został zatrzymany w pobliżu marketu. W ich samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście paczek kawy – wyjaśniają policjanci.

Funkcjonariusze ustali, że ci sami sprawcy kradli głównie kawy z marketów na terenie powiatu żnińskiego, bydgoskiego i nakielskiego. Obaj usłyszeli cztery zarzuty dotyczące kradzieży. Straty jakie spowodowali wynoszą ponad 4 tysięcy złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Żnin

Czytaj także

„Święta godne, a nie głodne!”. Będzie wielkanocna zbiórka żywności

Redakcja

Dziecko straciło przytomność. W porę pomogli policjanci [FILM]

Redakcja

Pies policyjny z misją w… przedszkolu [FOTO]

Redakcja