serpol praca

Okno na Wągrowiec
Wiadomości Zwierzęta

Policja odebrała psa właścicielowi, bo się nad nim znęcał [FOTO]

O zaniedbanym, przebywającym w nieodpowiednich warunkach zwierzęciu policję poinformowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Kłecku.

W piątek, 3 listopada policjanci z Kłecka przyjęli zawiadomienie od inspektora Opieki nad Zwierzętami dotyczące znęcania się nad psem.

– Pod wskazany adres, na teren jednej z posesji w gminie Kiszkowo, funkcjonariusze udali się wspólnie z lekarzem weterynarii, TOZ w Kłecku oraz pracownikami Urzędu Gminy w Kiszkowie, gdzie zastali mężczyznę oraz jego czworonoga, owczarka niemieckiego wabiącego się „Rex” – wyjaśniają policjanci.

Po przeprowadzeniu badania lekarz stwierdził, że pies jest dobrze odkarmiony, jednak jego stan został oceniony na katastrofalny. Najprawdopodobniej zwierzę nigdy nie było u weterynarza.

Pies został właścicielowi odebrany i trafił pod fachową opiekę do Schroniska dla Zwierząt w Gnieźnie.

– Przypominamy, że za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 3 lat więzienia. Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi – tłumaczą funkcjonariusze policji i dodają:

– Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby pisząc na adres: zielonastrefa@po.policja.gov.pl

Każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem, zapobiec popełnieniu przestępstwa przy ich wykorzystaniu oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na szkodę środowiska, jest bardzo cenna dla policjantów.

Dlatego, jeżeli jesteś świadkiem lub masz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu:

• nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;

• oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;

• przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku.

Źródło: KPP Gniezno

Czytaj także

Zaginął piesek „Rudy”. Poszukuje go zrozpaczona właścicielka [FOTO]

Redakcja

Wystraszony pies biega po drodze pomiędzy autami

Redakcja

Dzisiaj znaleziono w Wągrowcu psa. Szukamy jego właściciela [FOTO]

Redakcja